Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

CV HOST

Opis projektu: CV HOST to Generator CV oraz Listu Motywacyjnego, dzięki któremu przygotujesz profesjonalne, przejrzyste i estetyczne dokumenty rekrutacyjne, wyeksportujesz je do formatu PDF i/lub opublikujesz CV w trybie on-line.

Aplikacja oferuje dla swoich użytkowników 3 podstawowe usługi:
– Generator CV i Listu Motywacyjnego z możliwością jego pobrania w formacie PDF
– Publikację on-line wygenerowanego CV (Wizytówkę) w subdomenie .cvhost.eu
– Pasywne poszukiwanie pracy na podstawie wprowadzonych danych w życiorysie

Aktualnie aplikacja jest zrealizowana i uruchomiona w trybie wczesnej, otwartej BETY.

Branża / kategoria: informatyka, inne

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Uważam, że nie jest to szczególnie nowatorski projekt. Jest to bardziej „ulepszenie” lub zrobienie po swojemu czegoś co już jest na rynku.
W sieci jest mnóstwo generatorów CV – lepszych, gorszych i beznadziejnych.

Kiedyś przyszło mi zaktualizować swoje CV. Jako programista z natury szukam gotowych rozwiązań, z których mogę skorzystać.
Wypróbowałem wiele generatorów i niektóre spełniały moje oczekiwania funkcjonalne, ale żaden estetycznych.
Końcowy efekt stworzonego CV jak i jakość generowanego pliku PDF pozostawiały wiele do życzenia.
W kilka tygodni stworzyłem więc własny generator (prototyp) tylko do własnego użytku – i odłożyłem na półkę zajmując się innym „krótkim” projektem, który trwa już dwa lata i końca nie widać.

Dwa miesiące temu (październik 2018) trafiłem na artykuł w którym Mariusz Gralewski opowiadał o swoich startupach. Jedno mnie uderzyło i dało do myślenia. Aby odnieść sukces trzeba stworzyć najpierw coś prostego, przydatnego i przede wszystkim … skończonego.
Szybko przeanalizowałem sobie wszystkie „wiszące”, rozpoczęte i nieskończone projekty i padło na CV HOST jako w miarę prostą aplikację, skierowaną do blisko 20-30% każdego ogółu dorosłego społeczeństwa w każdym kraju rozwiniętym lub rozwijającym się.

Zakasałem rękawy, wiele nocy nie przespałem i proszę. W dwa miesiące powstała wczesna BETA. Także Panie Mariuszu … dziękuję.

Dla kogo: Docelowym klientem są dwie główne grupy odbiorców, które niejako stoją po dwóch stronach barykady:
poszukujących pracy i podmioty ją oferujące.

Obecnie skupiam się na tych pierwszych – poszukujących pracy.
Funkcjonalności dla pracodawców jeszcze nie ma, ale mocno o nich myślę. To oni w przyszłości mogą ewentualnie być głównym odbiorcą usług płatnych. Cały system obecnie przygotowany jest z myślą o późniejszym przeszukiwaniu wprowadzonych danych.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: freemium, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Za cały projekt odpowiadam w całości osobiście.
Mam wieloletnie doświadczenie w branży programistycznej i prowadzenia projektów.
Zaczynałem jako programista a obecnie jestem kierownikiem zespołu programistów oraz kierownikiem większych projektów informatycznych w pewnej instytucji publicznej.
Poza pracą etatową tworzę i prowadzę różne serwisy online – niektóre ponad 10 lat, współczynnik przetrwania mam więc dość długi.
Niektóre z nich przynoszą „dochody” (choć to za wiele powiedziane), inne nadal straty, jeszcze inne prowadzę z poczucia obowiązku społecznego. W większości przypadków stawiam na automatyzację procesów. Wiele serwisów działa bez mojej ingerencji co pozwala mi posiadać szerokie zainteresowania.
Jestem dość elastyczny. Działam w branży medycznej, rynku pracy, rynku zamówień publicznych czy rynku medycznym (telemedycyna).
Lubię pracę z dużą ilością danych. Przetwarzanie, analiza, wzbogacanie i tworzenia ciekawych raportów to moja pasja.

Konkurencja: Generatorów CV jest tak wiele, że trudno by je wszystkie wyliczyć.
W Polsce chyba największym konkurentem jest interviewme.pl – bardzo mocno i dość „intensywnie” się reklamują w tym zakresie.
Innym bogatym i wpływowym konkurentem na rynku rekrutacyjnym jest pracuj.pl, ze swoim generatorem profilu zawodowego.
Ten portal skupiony jest jednak na tym co przynosi mu największy dochód – czyli pracodawcy i publikacja ofert pracy.
W skali globalnej osobiście przejrzałem więcej niż setkę „podobnych” rozwiązań. Konkurencja jest ogromna i nie łatwo będzie się wbić w ten rynek. Będzie to wymagało na pewno czasu, finansowania i pracy. Wydaje mi się, że znam jednak słabe strony konkurencji, opinie osób korzystających z innych rozwiązań i będę starał się uniknąć ich błędów.
Z drugiej jednak strony, nie mam wielkiego ciśnienia. Obecnie chciałbym aby jak największa ilość osób skorzystała z mojego rozwiązania i podzieliła się doświadczeniami tak bym mógł je ulepszyć.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Mam wiele wyznaczonych zadań na najbliższy czas.

W pierwszej kolejności chciałbym uzyskać obiektywny feedback od osób trzecich (spoza mojego kręgu znajomych).
Informacje te wykorzystam do ulepszenia funkcjonalności w aplikacji i oficjalnego jej uruchomienia.

Kolejnym etapem będą profesjonalne tłumaczenia aplikacji na blisko 40 języków europejskich.
Obecnie jedynym słusznym językiem jest język Polski. Pozostałe języki to tłumaczenia z wykorzystaniem Google Translate API.

W następnej kolejności będzie dodanie dodatkowych szablonów. Trochę z tym schodzi biorąc pod uwagę że każdy jest responsywny, musi być odpowiednio przygotowany pod każdy rodzaj treści, inteligentnie dzielić treści na poszczególne strony i być kompatybilny z drukarką PDF’ów.

W tym zakresie oraz w zakresie tłumaczeń spróbuję przetestować jeden z serwisów Croudfundingowych – Polski lub zagraniczny Kickstarter. Jeśli zdecyduję się na ten ostatni, jednym z kroków będzie założenie firmy w UK w celu spełnienia kryteriów przystąpienia.

Kolejnym etapem będzie dopiero pozyskanie jak największej ilości użytkowników. Planuję różne działania w tym zakresie, reklama, konkursy, SEO i inne, które pozostawię dla siebie.

W międzyczasie planuję rozwój systemu pod kątem drugiej grupy odbiorców – pracodawców.
Gdy uzyskam zadowalającą ilość poszukujących pracy, uruchomię usługi dla rekruterów.

Docelowo, planuję także uruchomienie dodatkowych serwerów w Ameryce Północnej oraz w Australii jako kolejny naturalny cel ekspansji.

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

CV HOST

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.