Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Designer.pl

Opis projektu: Serwis designer.pl jest internetową platformą umożliwiającą kontakt i współpracę pomiędzy osobami szukającymi wykonawców zleceń a grafikami. Pomaga w znalezieniu szybkiego i profesjonalnego wykonawcy, który dodatkowo wykona zlecone zadanie w przyzwoitej i określonej z góry cenie. Łączymy wykonawców z klientami poprzez organizację konkursów graficznych w zakresie kilkudziesięciu różnych typów grafiki – od logo, poprzez całą identyfikacje wizualną, i materiały marketingowe, po etykiety czy opakowania produktów.

Jesteśmy na zaawansowanym już etapie start-upu: zwrot z inwestycji – wszystkie planowane narzędzia zostały wdrożone, obecnie są już przynoszącymi dochody usługami, które ciągle rozbudowujemy o nowe funkcjonalności.

Branża / kategoria: informatyka, inne, marketing

Rok powstania: 2014

Skąd pomysł: Projekt narodził się w wyniku dostrzeżenia niszy na polskim rynku usług graficznych. Przedsiębiorcy ciężko było znaleźć i rozeznać się w usługach różnych wykonawców. Dostawał oferty zarówno freelancerów, jak i agencji graficznych, które mogły różnić się o setki procent jeśli chodzi o wycenę. Nie wiedział jaki budżet przeznaczyć na grafikę – logo można było zlecić za kilkaset złotych, ale także kilka czy kilkanaście tysięcy. Często zlecenia były w ciemno –klient nie wiedział co otrzyma jako efekt finalny – czy grafik zrozumie jego oczekiwania, czy styl będzie mu odpowiadał, czy nie trafi na wykonawcę, który narzuci mu własną wizję projektu.

Pierwowzorem platformy designer.pl jest światowy gigant zza oceanu – 99designs.com

Dla kogo: Naszymi klientami są zarówno osoby i podmioty chcące zamówić grafikę, jak i sami wykonawcy zlecenia, czyli graficy. Jako platforma łącząca zleceniodawców z wykonawcami, świadczymy usługi zarówno dla jednej, jak i drugiej strony transakcji. Występują zarówno relacje B2B, jak i B2C.

Zamawiający – naszym klientem może być niemal każda osoba fizyczna oraz każdy podmiot gospodarczy, który jest zainteresowany znalezieniem wykonawcy grafiki na zamówienie lub gotowej grafiki. Ponadto każdy klient może skorzystać z licznych gotowych rozwiązań i wzorów, pobierając z naszego Sklepu gotowe prace.

Graficy – freelancerzy – głównie osoby w wieku 18-40 lat oraz agencje reklamowe. Dzięki specyfice zawodu i możliwości pracy zdalnej, nie istnieją ograniczenia terytorialne ani związane z wykształceniem. To przede wszystkim tej grupie dedykujemy nasz Portal designer.pl. Oprócz możliwości skorzystania z głównej usługi umożliwimy im sprzedaż niewykorzystanych wcześniej prac w naszym Sklepie, dostęp do bazy setek tysięcy materiałów potrzebnych do wykonywania pracy, a także możliwość zbudowania profesjonalnego portfolio i zareklamowania swoich usług w tematycznym katalogu.

Finansowanie: akcelerator

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawcami są osoby związane od początku swojej kariery zawodowej z Internetem, e-commerce, SEO/SEM, programowaniem, budowaniem i prowadzeniem serwisów internetowych, zarządzaniem projektami, zarządzaniem firmą. Inicjatorzy projektu, zanim uruchomili start-up designer.pl, brali aktywny udział w kształtowaniu początków sprzedaży online, budując pierwsze w Polsce porównywarki finansowe, a także pracując w spółkach, które z biegiem czasu stały się liderami w swoich dziedzinach – Ubezpieczenia online.pl wykupione przez Rankomat.pl oraz Ten Square Games – obecnie jedna z najwyżej wycenianych spółek z branży gier na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Konkurencja: Naszym konkurentem w Polsce jest fajnelogo.pl, natomiast za granicą: 99design.com.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Najważniejszymi celami na najbliższy czas są: ciągły rozwój usług, zwiększenie ilości konkursów na platformie oraz organizacja konkursów VIP.

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Wrocław (dolnośląskie)

Designer.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.