Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

ErpBox – platforma do zarządzania sprzedażą internetową.

Opis projektu: Obecnie ErpBox znajduje się w fazie dynastamicznego rozwoju na rynku Polskim oraz trwają przygotowania do uruchomienia rynków Niemieckiego, Angielskiego i Włoskiego. Platforma już obsługuje wielu klientów w Polsce przez co na bieżąco możemy rozwijać i oferować dodatkowe opcje dla Naszych klientów. Rosnące koszty pracowników i problem z ich brakiem powoduje że coraz więcej firm szuka automatyzacji i obniżania kosztów. ErpBox pozwala na dużą automatyzację przez co stale zwiększa się ilość zainteresowanych firm usługami platformy oraz opcjami dodatkowymi.

Branża / kategoria: commerce, informatyka

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Pomysł powstał z potrzeby , z znajomości e-handlu. Moja druga firma od 2005 roku sprzedaje w internecie, najpierw sklepy online, potem Allegro, eBay, Amazon, Empik, Aukro i wiele innych kanałów. Organizacja pracy przy tak wielu kanałach i zamówieniach wymagała zatrudnienia dużej ilości pracowników i zarządzania nimi. Dzięki własnemu działowi IT mogliśmy budować i wdrażać nie tylko własny sklep www a także system klasy ERP zarządzający wszystkimi działami w firmie. Pierwowzór ErpBoxa pracuje do dziś i dzięki ponad 14 latach rozwoju możemy dokładnie dopasować oprogramowanie do potrzeb klienta. Główną potrzebą było automatyzowanie procesów w różnych działach co pozwalało na oszczędność czasu pracy pracowników i kosztów. Przy tylko 60 zamówieniach dziennie oszczędność min 3 minuty (a można sporo więcej) na jednym zamówieniu daje 180 minut = 3 Godziny czasu! A przy kilkuset i więcej zamówieniach dziennie czas można liczyć już w etatach .
Z doświadczenia i potrzeby powstała platforma ErpBox .

Dla kogo: Naszymi klientami są firmy sprzedające w sieci w różnych sklepach internetowych. Sprzedawcy z Allegro, eBay, Amazona, Empika, eMaga, Carrefour, Cdiscount. Liczba sprzedawców w samej Polsce rożnie z roku na rok a obniżanie kosztów i zwiększanie marży jest w internecie kluczem do sukcesu. Platformę ErpBox oferujemy w 4 planach abonamentowych (lub indywidualnym planie). Dodatkowo firmy mogą korzystać z dodatkowych funkcji (spersonalizowanych) za dodatkową opłatą.
Naszymi dodatkowymi klientami są takie same firmy lecz z całej Europy !

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Marcin Rozmus – Absolwent Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Programista i marketingowiec z ponad 15 letnim stażem (od 2003 własna działalność ).

Grzegorz Waligórski – Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Kierownik działu IT w Web-Com Group oraz Asport Group. Ponad 13 lat doświadczenia w programowaniu i zarządzaniu projektami.

Konkurencja: Naszą główną konkurencją w Polsce jest Baselinker , jednak ErpBox ma trochę inne możliwości i zasady działania. Dzięki Naszemu doświadczeniu wiemy co jest najważniejsze, na co zwrócić największą uwagę i co im zaoferować czego nie daje konkurencja.
Na europejskim rynku są dostępne podobne rozwiązania lecz nie ma ich dużo (już mamy wiele zapytań z Niemiec i Anglii) i albo są to platformy które oferują część możliwości ErpBoxa ( i klient musi mieć kilka systemów ) lub kombajny które są nastawione na duże i bardzo duże firmy i ceny ich abonamentów są bardzo wysokie.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Chcemy rozwijać platformę o kolejne moduły i dodatki (abonamentowe i płatne dodatkowo) . Dzięki nowym rozwiązaniom , nowoczesnej technologii chcemy pozyskiwać kolejnych klientów i zdobyć pozycje lidera w Polsce. Kolejnym krokiem jest rozwój na rynkach zagranicznych pod adresem ErpBox.com

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Kozy (śląskie)

ErpBox – platforma do zarządzania sprzedażą internetową.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.