Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Fakturowo.pl

Opis projektu: Fakturowo.pl to portal internetowy umożliwiający szybkie i proste wystawiania dokumentów księgowych online. W portalu dostępnych jest ponad 40 różnych szablonów dokumentów, które można wystawić w 13 językach (również w wersji dwuwalutowej) i 36 walutach. W ciągu kilku chwil możemy stworzyć dowolny dokument i wysłać go bezpośrednio z portalu na adres e-mail odbiorcy. Nie potrzebujemy do tego żadnego dodatkowego oprogramowania – wystarczy przeglądarka internetowa i dostęp do sieci. Portal jest responsywny, co oznacza, że mamy dostęp do swoich dokumentów 24/7 nie tylko za pośrednictwem komputera, ale także tabletu i telefonu. Z portalu można korzystać bez rejestracji – z ograniczonym dostępem lub po zarejestrowaniu konta – z dostępem do wszystkich funkcji.

Branża / kategoria: commerce, informatyka, płatności

Rok powstania: 2016

Skąd pomysł: Pomysł zrodził się z naszych własnych potrzeb. Potrzebowaliśmy prostego narzędzia do sprawnego wystawiania faktur i innych tego typu rachunków. Te dostępne na rynku nie spełniały jednak naszych oczekiwań i postanowiliśmy stworzyć własny program. Jest to już nasz drugi portal tego typu. Zdecydowaliśmy się uruchomić go po sukcesie pierwszego – Efaktury.org. Zainteresowanie wystawianiem dokumentów online jest w Polsce z roku na rok coraz większe, czego dowodzi nie tylko coraz większa liczba użytkowników, ale i badania przeprowadzane przez specjalistów. W 2015 roku z e-faktur korzystało już 63% Polaków, podczas gdy w 2013 roku zaledwie 37%.

Dla kogo: Serwis stworzony został z myślą o wszystkich tych, którzy chcą iść z duchem czasu, pracować ekonomicznie i ekologicznie, oszczędzając przy tym swój czas. Z portalu z powodzeniem mogą korzystać zarówno biura księgowe, firmy, indywidualni przedsiębiorcy, jak i freelancerzy.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Nasz zespół to szereg specjalistów, począwszy od wysoko wykwalifikowanych informatyków i programistów, dbających o sprawne funkcjonowanie portalu i bezpieczeństwo jego użytkowania, a skończywszy na marketingowcach, którzy sprawują piecze nad promocją serwisu. Są to zarówno osoby, które na stałe współpracują z firmą, jak i freelancerzy i firmy zewnętrze, z których pomocy korzystamy podczas realizacji nowych celów.

Konkurencja: Trudno wskazać konkretnego konkurenta, istnieje wiele podobnych aplikacji i każda oferuje coś innego, jednakże dla dobrych i sprawdzonych rozwiązań zawsze znajdzie się miejsce. Nie ma dla nas barier w rozwoju, naszym celem jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań i stworzenie serwisu, który będzie odpowiedzią na wszystkie potrzeby potencjalnych użytkowników, wsłuchujemy się w te potrzeby i nieustanie udoskonalamy i modernizujemy stronę. Jak na razie idzie nam bardzo dobrze.

Rynki: gobalny, Polska

Najbliższe cele: Chcemy uzupełnić portal o dodatkowe funkcje, by maksymalnie zwiększyć jego użyteczność i trafiać w potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Uważnie słuchamy wszelkich sugestii, które napływają do nas z zewnątrz i staramy się dopasować do zmieniającego się rynku. Nasze plany obejmują także zaawansowaną promocje portalu, chcemy, by wieść o możliwości łatwego i ekonomicznego generowania faktur niosła się daleko, by z portalu korzystało jeszcze więcej osób.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Piotrków Trybunalski (łódzkie)

Fakturowo.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Marcin 30 lis 2023 (08:19)

Czym to się różni od FakturaXL.pl ?