Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Futuramo

Opis projektu: Futuramo to platforma w chmurze, która została zaprojektowana z myślą o współpracy w projektach poprzez kooperujące zespoły, klientów i partnerów. Z poziomu współdzielonej Organizacji, użytkownicy zapraszają współpracowników, zarządzają licencjami i rolami, organizują spersonalizowane środowisko pracy.

W ramach poszczególnych aplikacji Futuramo – obecnie jest ich 5 – organizują prace projektowe poprzez Futuramo Projects, zarządzają zadaniami używając Futuramo Tasks, raportują błędy poprzez Futuramo Visual Tickets, monitorują i zarządzają czasem pracy poprzez Futuramo Time Tracker oraz zarządzają siecią kontaktów biznesowych poprzez Futuramo Contacts. Wszystkie aplikacje są publicznie dostępne.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2016

Skąd pomysł: Pomysł ewoluował w trakcie pracy nad wieloma projektami dla klientów. Zespół działał przez lata jako software house Modulus i w ramach prowadzonych projektów dostrzegał zapotrzebowanie na budowę dobrze zorganizowanego środowiska pracy. Dotychczasowe rozwiązania dostępne na rynku były albo niepełne albo słabo zorganizowane. Zespół uznał, że może zrobić to lepiej – zarówno w kwestii organizacji całościowej platformy, jak i budowy poszczególnych aplikacji.

Dla kogo: Wszystkie zespoły pracujące w trybie projektowym – zarówno agencje kreatywne, studia graficzne, biura architektoniczne, jak i firmy konsultingowe, sektor finansowy i dostawcy najróżniejszych produktów i usług. Możliwości adaptacji platformy są ogromne i specyfika branżowa nie stoi na przeszkodzie.

Finansowanie: inne, środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Twórcami projektu jest zespół software housu Modulus. Właściciele Modulusa – Mikołaj i Zofia Dunikowscy mają ponad 20 lat doświadczenia w tworzeniu rozwiązań UX/UI dla globalnych marek. Mikołaj był częścią pierwszego zespołu tworzącego portal Interia, a Zofia budowała sukces Czateria.pl.

Konkurencja: Zoho, Asana, Basecamp

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Celem na najbliższy czas jest rozwój poszczególnych funkcjonalności dla konkretnych aplikacji. Ich priorytet ustalany jest przy wykorzystaniu feedbacku użytkowników. Stopniowo będziemy też rozwijać kolejne aplikacje.

Zespół: 20-50 pracowników

Lokalizacja: Kraków (małopolskie)

Futuramo

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.