Garden Box

Opis projektu: Garden Box to nowoczesny sposób zakładania ogrodu w oparciu o gotowe moduły. Każdy moduł zawiera profesjonalny, zaprojektowany przez architekta krajobrazu projekt rabaty kwiatowej w skali 1:1 umieszczony na agrowłókninie. Dzięki temu każdy może bardzo łatwo, szybko i bez konieczności posiadania wiedzy na temat ogrodnictwa stworzyć efektowny ogród. Moduły można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc unikalne kompozycje dopasowane do kształtu i wielkości własnego ogrodu.

Wszystko, co trzeba zrobić, to:

• rozłożyć moduł Garden Box na ziemi
• wsadzić rośliny w wyznaczone miejsca
• przysypać agrowłókninę korą lub żwirem, podlać i gotowe.
Marka funkcjonuje na rynku od kilku tygodni. Obecnie prowadzimy sklep internetowy i tworzymy serwis, w którym dzielimy się swoja wiedzą w zakresie architektury krajobrazu i prezentujemy najnowsze trendy w projektowaniu ogrodów, a wszystko po to, by inspirować i wspierać naszych użytkowników. Aktualnie pozyskujemy partnerów biznesowych do dystrybucji Garden Box w Polsce i UE.

Skąd pomysł: Marka Garden Box powstała z myślą o wszystkich, którzy marzą o pięknym, profesjonalnie zaprojektowanym ogrodzie, który jest dostępny „od zaraz”. Zauważyliśmy, że coraz więcej ludzi chciałoby otaczać się piękną przestrzenią, ale jednocześnie sami nie potrafią lub nie mają czasu go założyć, a z drugiej strony nie chcą korzystać z usług architekta krajobrazu. Opracowaliśmy innowacyjną technologię zakładania ogrodów, która nie wymaga od naszych klientów jakiejkolwiek wiedzy na temat ogrodnictwa, jest bardzo łatwa w użyciu i gwarantuje szybki efekt.

Dla kogo: Nasz produkt skierowany jest do osób, które chcą otaczać się piękną przestrzenią, lubią dobry design, ale też cenią swój czas i wygodę. Oczekują szybkiego efektu bez konieczności wynajmowania architekta krajobrazu i całej ekipy budowlanej. Nasi klienci nie muszą znać się na roślinach, wiedzieć jak je ze sobą komponować, które gatunki do siebie pasują i mogą rosnąć na jednym stanowisku – to wszystko rozwiązuje Garden Box.

Finansowanie: Środki własne, Hub Of Talents

Model biznesowy: Sprzedaż B2B i B2C

Pomysłodawcy projektu: Marzena Płaza – jest architektem krajobrazu, obecnie kończy studia doktoranckie w Katedrze Architektury Krajobrazu UWM w Olsztynie. W swojej pracy zawodowej łączy współczesne technologie z siłą potencjału tradycyjnych rozwiązań. Jej niekonwencjonalne podejście do projektowania zaowocowało powołaniem do życia firmy Plaza & Kenig Sp. z o.o. i powstaniem nowatorskiej marki Garden Box, których współtwórcą jest Piotr Kenig. Profesjonalizm, kreatywność i doskonała znajomość światowych trendów pozwalają jej tworzyć projekty na najwyższym poziomie. Jak sama mówi: „Chcę, aby każdy posiadał piękny, profesjonalnie zaprojektowany ogród. Dlatego właśnie powstał Garden Box”.
Piotr Kenig – jest absolwentem marketingu i zarządzania na UWM w Olsztynie. Od ponad dziesięciu lat prowadzi kampanie reklamowe o zasięgu międzynarodowym. Posiada doświadczenie w planowaniu, projektowaniu i realizacji działań marketingowych w szesnastu krajach UE. Wraz z Marzeną Płazą powołał do życia firmę Plaza & Kenig Sp.z o.o i wraz z nią stworzył markę Garden Box. Błyskotliwie łączy marketing z branżą architektury krajobrazu, tworząc efektywne kampanie reklamowe oparte na najnowszych rozwiązaniach technologicznych i zgodne z obowiązującymi trendami. Odpowiedzialny za kreację wizerunkową marki Garden Box.

Konkurencja: Obecnie nie ma na rynku polskim i zagranicznym produktu konkurencyjnego. Garden Box jest innowacyjny w skali świata – badania zostały przeprowadzone przez niezależny Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.

Globalnie czy lokalnie: Obecnie działamy w Polsce. W niedługim czasie planujemy rozszerzenie naszej działalności i wejście na rynek Anglii i Niemiec. Docelowo chcemy stać się marką o globalnym zasięgu.

Najbliższe cele: W tym roku planujemy stać się rozpoznawalną marką w Polsce. Chcemy też nawiązać pierwsze kontakty na rynkach zagranicznych w dwóch krajach europejskich.

Garden Box

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*