Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Indeks Potencjału Przedsiębiorczości

Opis projektu: Projekt polega na stworzeniu narzędzia pozwalającego na porównanie sposobu myślenia i działania osób zamierzających/prowadzących działalność z przedsiębiorcami uzyskującymi wybitne sukcesy biznesowe. Model Indeks Potencjału Przedsiębiorczości pozwala wskazać, czy sposób funkcjonowania danej osoby jest jej sprzymierzeńcem, czy też sabotuje osiąganie wyznaczonych przez siebie celów. Projekt jest w fazie promocji i sprzedaży usługi.

Branża / kategoria: edukacja

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: Pomysł narodził się jako efekt dostrzeganej u przedsiębiorców potrzeby, którzy chcą rozwijać swój biznes, ale z jakiegoś powodu nie mogą przekroczyć uzyskiwanego przez siebie dotychczas pułapu. Autorskie badania nad przedsiębiorczością i czynnikami prowadzącymi do sukcesu jednoznacznie wskazały, że to pewien określony sposób myślenia i działania zwiększa szansę powodzenia. 86% najbogatszych ludzi na świecie osiągnęło ten status wyłącznie dzięki swojej pracy. Badania nad przyczynami sukcesu w biznesie wskazują, iż wielcy przedsiębiorcy wykazują określone przekonania, wzorce behawioralne i wartości. Model Indeks Potencjału Przedsiębiorczości jest rozwiązaniem uwalniającym potencjał do osiągania sukcesu w biznesie.

Dla kogo: Docelowym klientem jest każda osoba, która chce osiągać sukcesy biznesowe.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcą projektu jest dr Piotr Pudło, przedsiębiorca, psycholog biznesu. Pracuje w nurcie psychologii behawioralnej skutecznie ją adaptując w biznesie i zarządzaniu w obszarze Performance Management. Realizował wiele projektów badawczych i rozwojowych m.in. dla jednych z największych przedsiębiorstw w Polsce. Model Indeks Potencjału Przedsiębiorczości jest efektem 7 lat badań i analiz oraz 3 i pół roku intensywnych prac uwieńczonych opracowaniem testu pozwalającego na porównanie posiadanego sposobu myślenia i działania z przedsiębiorcami, którzy osiągają wybitne sukcesy biznesowe.

Konkurencja: Przedsięwzięcie nie ma bezpośredniej konkurencji. Obecne rozwiązania ukierunkowane są na poszukiwaniach względnie trwałych cech osobowościowych predysponujących do prowadzenia firmy. Model Indeks Potencjału Przedsiębiorczości skupia się na wyuczalnych wzorcach zachowań i myślenia. Co więcej: wzorce te mogą być powielanie poprzez ich nauczanie za pomocą ćwiczeń i treningów. Każda osoba jest w stanie odtworzyć i postępować zgodnie z tym jak myślą i działają osoby osiągające spektakularne wyniki finansowe i biznesowe a tym samym zwiększyć swoje szanse na uzyskanie sukcesu w tym wymiarze funkcjonowania. Każda osoba może nauczyć się myśleć i postępować jak ludzie sukcesu.
Największa pośrednią konkurencję stanowi Instytut Gallupa wraz z testem EP10.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Popularyzacja modelu oraz jego internacjonalizacja.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Rzeszów (podkarpackie)

Indeks Potencjału Przedsiębiorczości

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.