Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

LAWstream – Twój prawnik online

Opis projektu: Poszkodowanym z drobną szkodą, czy niewielkimi obrażeniami zależy na prostych rozwiązaniach. Dziś preferowane są usługi online, które pozwalają na sfinalizowanie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu.

W odpowiedzi na te potrzeby powstała usługa oferująca m.in. pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku — LAWstream. Dzięki niej za pomocą internetu można wygenerować potrzebne dokumenty i przekazać je do właściwej instytucji. Platforma wykorzystuje nowoczesny model obsługi eksperckiej, który znacząco różni się od dotychczasowych rozwiązań.

Projekt wystartował we wrześniu 2018 i systematycznie będzie rozbudowywany o inne usługi prawne: odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, pakiet pomocy na wypadek śmierci, wniosek o notatkę policyjną ze zdarzenia, wniosek o dokumentację medyczną, wniosek do zakładu pracy o zaświadczenie o utraconym dochodzie.

Branża / kategoria: prawo

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: W 2017 r. największe kancelarie odszkodowawcze znacznie ograniczyły bądź zrezygnowały z prowadzenia spraw o najmniejszej wartości. Oznaczało to, że tysiące poszkodowanych z relatywnie niewielkimi obrażeniami ciała straciły możliwość pomocy i profesjonalnego wsparcia doradcy odszkodowawczego. Powodem, dla którego kancelarie odszkodowawcze przestały obsługiwać tę grupę klientów była ekonomia. Nakład pracy, jaki należało włożyć w obsługę „małej szkody” w tradycyjnie zorganizowanej kancelarii, przewyższał przychód z jednostkowej sprawy.

Przeprowadzone przez założycieli LAWstream badania wskazały na fundamentalną kwestię. Oczekiwania klientów, odnośnie do usługi doradztwa odszkodowawczego jest inne, niż osób, które doznały ciężkich obrażeń. Dla osób, które doznały niewielkich obrażeń ciała, ważna jest prostota, szybkość, skuteczność działania. Najlepiej online- LAWstream jest odpowiedzią na tę potrzebę klientów.

LAWstream to sztuczna inteligencja analizująca wielkie zbiory danych, która jest w stanie przygotować dokument zgodny z oczekiwaniem klienta.

Dla kogo: Z naszych usług mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą zgłosić swoje roszczenie odszkodowawcze do ubezpieczyciela OC. Cała procedura odbywa się poprzez wypełnienie formularza, który następnie jest analizowany przez naszych ekspertów. Po tym czasie zostaną przygotowane odpowiednie dokumenty dla osoby poszkodowanej.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Projekt powstał przy współpracy z największą kancelarią odszkodowawczą VOTUM S.A. specjalizującą się w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych. Spółka powstała w 2005 roku i pomogła już ponad 200 000 klientom odzyskać należne im odszkodowanie. Jak mówi prezes zarządu LAWstream, Jerzy Szymanik: „Nowe technologie zmieniły dostęp do wielu usług radykalnie. Na przykład w bankowości. Wielu z nas jest klientami banku i dokonuje różnych operacji finansowych bez wychodzenia z domu. Często także bez jakiejkolwiek interakcji z pracownikiem banku. Tak samo będzie wkrótce wyglądało doradztwo odszkodowawcze”. Jest to zatem obszar, który warto rozwijać.

Konkurencja: Projekt LAWstream jest pierwszą usługą prawniczą, która świadczy pomoc w systemie Justice-as-a Service, czyli wyklucza praktycznie udział ludzi w procesie dochodzenia roszczeń. Rola prawnika ogranicza się jedynie do przygotowania bardzo szczegółowych pytań, które zadałby podczas rozmowy z klientem w kancelarii. Model JaaS całkowicie zmienia wykorzystanie technologii w doradztwie odszkodowawczym. Jego zadaniem jest głównie usprawnienie pracy i kontaktu z klientem.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Chcemy udostępnić kolejne usługi dla naszych konsumentów i wdrożyć kolejne procesy automatyzacji prawnej. Automatyzacja prawna całkowicie zmienia sposób obsługi klienta, a także dochodzenie roszczeń. Dzięki niej klienci nie ponoszą wysokich kosztów, szybciej odzyskują należne im pieniądze i nie muszą angażować prawnika i mają możliwość samodzielnego rozwiązania problemu prawnego.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Wrocław (dolnośląskie)

LAWstream- Twój prawnik online

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.