MediRecord

Opis projektu: Projekt na etapie wdrożonej aplikacji mobilnej na sklepy Apple AppStore oraz Google Play, ma już pierwszych użytkowników, na razie bez przychodów.

Branża / kategoria: medycyna

Rok powstania: 2021

Skąd pomysł: Mamy trójkę dzieci, które często odwiedzają lekarzy pediatrów i innych specjalistów (okulista, ortodonta), sami też leczymy się u specjalistów. Prowadzenie dokumentacji medycznej w formie papierowej dla całej rodziny jest kłopotliwe. Dodatkowo istnieje problem z nadmiernym kupowaniem leków, gdy poprzednie opakowania nie są jeszcze skończone.

Dla kogo: Wszystkie osoby, które prowadzą domową dokumentację medyczną członków rodziny, w szczególności rodziny z małymi dziećmi oraz osoby opiekujące się osobami starszym.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Mariola Olejnik – pomysłodawczyni usługi, architekt krajobrazu, żona i mama trójki dzieci
Mateusz Olejnik – programista z ponad 11 letnim doświadczeniem (aplikacje serwerowe i mobilne, uczenie maszynowe, AI), mąż i ojciec trójki dzieci

Konkurencja: IKP – internetowe konto pacjenta

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Zaangażowanie się w marketing internetowy by powiększyć bazę nowych użytkowników, konwersja pierwszych już zdobytych użytkowników do klientów płacących

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Pruszków (mazowieckie)

MediRecord

Dodaj start-up