Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Miniraty.pl – ubezpieczenia płatne w ratach

Opis projektu: Miniraty.pl to system płatności ratalnych, umożliwiający rozłożenie opłaty za ubezpieczenia komunikacyjne ( OC i AC) oraz majątkowe (dom, mieszkanie) na od 3 do 11 niskich rat. Projekt wystartował w 2018 roku w wersji MVP i po 6 miesiącach testowania pomysłu na rynku, nasz model biznesowy zaliczył swój najważniejszy test wzorowo. Potwierdziły się nasze założenia, że zarówno dla klientów, jak i partnerów sprzedażowych (agentów ubezpieczeniowych), możliwość szybkiego i łatwego rozłożenia płatności za ubezpieczenie na raty, jest pożądanym rozwiązaniem.
Klient nie musi płacić za swoje ubezpieczenie za cały rok z góry. Nie jest przy tym skazany na ubogą ofertę ratalną towarzystw ubezpieczeniowych, które w większości oferują możliwość rozłożenia płatności jedynie na 2 lub 4 raty, a do tego z bardzo wysoką zwyżką składki ubezpieczeniowej.

Współpracujący z nami agenci ubezpieczeniowi nie tylko otrzymują sprawne narzędzie do rozkładania ubezpieczeń na raty (cały proces kalkulacji rat oraz generowania umowy trwa nie dłużej niż 3 minuty i jest przeprowadzany bezpośrednio u agenta), ale także zyskują prowizję za każdą zawartą umowę miniraty. Można powiedzieć, że z nami zarabiają podwójnie – otrzymują jednorazową prowizję ubezpieczeniową za sprzedane ubezpieczenie oraz dodatkową prowizję od nas, za zawartą umowę pożyczki ratalnej.

Głównymi kierunkami rozwoju projektu jest systematyczne pozyskiwanie nowych partnerów oraz nieustanne doskonalenie autorskiego systemu IT, który umożliwia nam optymalizację wszystkich procesów zachodzących w naszym modelu biznesowym.

Branża / kategoria: inne, płatności

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Pomysł na stworzenie Miniraty.pl zrodził się z obserwacji rynku niemieckiego, na którym możliwość ratalnego opłacania składek ubezpieczeniowych jest usługą powszechną, świadczoną przez wyspecjalizowane instytucje finansowe.

Pod tym względem realia płatności za ubezpieczenia w Polsce, wydały się nam wręcz archaiczne i zupełnie nieodpowiadające oczekiwaniom klientów. Brak możliwości płatności kartą (głównie przelewy, czasami gotówka), niskie limity ilości rat (2 lub maksymalnie 4), bardzo wysokie zwyżki przy płatnościach ratalnych (do 25% wyższa składka ubezpieczeniowa) oraz niekorzystne modele prowizyjne dla agentów ubezpieczeniowych (prowizja od całej wpłaconej składki albo od wpłaconej raty), przekonały nas, iż jest na tym polu wiele do zrobienia.

Postanowiliśmy stworzyć łatwe w obsłudze i przejrzyste rozwiązanie, które klientom umożliwi korzystanie z tanich i dogodnych rat, a partnerom pozwoli uzyskać podwójne prowizje, wypłacane z góry, przy minimalnym nakładzie dodatkowej pracy.

Dla kogo: Naszymi klientami są przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne, nabywające ubezpieczenia komunikacyjne lub majątkowe i chcące rozłożyć je na dogodne raty. Żeby zrozumieć atrakcyjność naszego rozwiązania, wystarczy wyobrazić sobie niewielką firmę przewozową, posiadającą flotę kilku aut. Suma składek za ubezpieczenie takiej floty wynosić będzie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednorazowa płatność tak wysokiej kwoty z góry, w sytuacji gdy auta zarabiają na swoje utrzymanie przez cały rok, może poważnie zachwiać płynnością finansową takiego przedsiębiorcy.
Płatności ratalne pozwalają ochronić budżet klienta przed zblokowaniem, dzięki czemu stać go na przykład na wykupienie ubezpieczenia o szerszym zakresie. Dodatkową korzyścią dla firm jest możliwość zaliczenia kosztów rat do kosztów uzyskania przychodu, obniżających podatek dochodowy.

Finansowanie: inne, środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcą projektu jest obecny prezes zarządu spółki – Aleksander Łomża, absolwent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Akademii Finansów w Warszawie, od jedenastu lat działający z sukcesami na niemieckim i polskim rynku inwestycji kapitałowych. Naszą kadrę uzupełniają eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży IT oraz prawa i ubezpieczeń.

Konkurencja: Naszym bezpośrednim konkurentem jest smart11.pl, zaś pośrednią konkurencją stanowi dla nas oferta płatności ratalnych proponowanych przez ubezpieczycieli.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Naszym celem organizacyjnym na bieżący rok jest rozwinięcie autorskiego systemu credit scoringowego zintegrowanego z bazami danych biur informacji gospodarczych oraz wykorzystującego analizę big data. Celem biznesowym jaki stawiamy sobie w 2020 roku jest zwiększenie sieci sprzedaży oraz sfinansowanie co najmniej 1000 polis. By móc z powodzeniem zrealizować powyższe cele, zamierzamy pozyskać dodatkowy kapitał, poprzez przeprowadzenie emisji weksli hipotecznych (weksli własnych zabezpieczonych hipotecznie na naszych własnościowych nieruchomościach), które stanowią znakomitą alternatywną dla lokat bankowych i cieszą się sporym zainteresowaniem inwestorów.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Miniraty.pl – Ubezpieczenia płatne w 3-11 ratach

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Remek 13 lip 2024 (22:31)

Miniraty to świetne rozwiązanie, korzystam od wielu lat i mogę szczerze polecić.