Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

MyLead – nowoczesne miejsce do zarabiania pieniędzy i pozyskiwania klientów

Opis projektu: MyLead to sieć afiliacyjna z Polski. Od 2014 roku zajmujemy się pozyskiwaniem klientów dla największych marek w Polsce i na świecie. Pomaga nam w tym ponad 100 tysięcy zarejestrowanych użytkowników na platformie MyLead, pochodzących z ponad 170 krajów świata. Promują oni usługi firm, dzięki czemu zarabiają pieniądze bez wychodzenia z domu.

MyLead posiada na swoim koncie wiele osiągnięć i nagród, w tym wyróżnienie “wschodząca gwiazda” przyznane na elitarnej gali Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2019.

MyLead dostępny jest na rynku polskim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim, bułgarskim i szeroko pojętym rynku anglojęzycznym.

Branża / kategoria: commerce

Rok powstania: 2014

Skąd pomysł: MyLead na początku związany był z płatnościami SMS. Był to opłacalny model działania i zarabiania, jednak w pewnym momencie okazał się nieco ograniczający. Z tego też powodu firma weszła w świat afiliacji. Zaczęła wprowadzać stopniowo do oferty znane produkty i usługi do promocji. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, a MyLead stał się jedną z najpopularniejszych sieci afiliacyjnych w Polsce. Do tego MyLead, jako jedna z niewielu sieci afiliacyjnych z Polski, świetnie radzi sobie na o wiele bardziej konkurencyjnym rynku globalnym.

Dla kogo: MyLead przeznaczony jest do dwóch grup partnerów.

Pierwszą z nich są reklamodawcy, a więc firmy, które chcą zdobyć większą popularność dla swojego produktu lub usługi. Chcą więcej sprzedaży, więcej pobrań aplikacji, więcej zapisów na newsletter lub innych akcji, które zostaną określone przez reklamodawcę. Reklamodawca rozlicza się wyłącznie za cel – konkretną czynność, a nie za samo przejście na stronę internetową lub kliknięcie w reklamę. Dzięki temu partner ma możliwość zapłaty wyłącznie za realne efekty.

Drugą natomiast są wydawcy, a więc użytkownicy. Są to osoby, które chcą zarabiać pieniądze przez Internet. Biorą oni wybrane przez siebie produkty reklamodawców i promują je z wykorzystaniem swojego źródła ruchu – profilu na social mediach, blogu, poprzez bazy marketingowe, fora internetowe i z wykorzystaniem wielu innych dróg. Za każdego klienta, który wykona daną czynność z polecenia użytkownika, przyznawana jest mu prowizja. Saldo z konta użytkownik może natomiast wypłacić na konto bankowe lub jeden z popularnych portfeli internetowych. Wystarczy minimum 50 złotych na koncie, by móc zrealizować wypłatę.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: reklama

Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawcą projektu jest osoba, która chciała zyskać samodzielność, jednocześnie tworząc własną platformę, dzięki której każdy człowiek z dostępem do Internetu będzie mógł zarabiać bez ruszania się z domu – Patryk Hoffmann.

Konkurencja: Istnieje wiele sieci afiliacyjnych, które można uznać za naszą konkurencję. Według badań Rakuten aż 94% wydawców zarabia w więcej, niż jednej sieci afiliacyjnej. Mowa zarówno o firmach w Polsce, jak i na świecie. Staramy się być jak najbardziej atrakcyjni, zarówno dla reklamodawców, jak i wydawców. Dla tych pierwszych zrealizowaliśmy nasz autorski system antyfraud, który automatycznie wychwytuje próby wysłania na stronę reklamodawcy ruch niespełniający jego oczekiwań. Użytkownicy natomiast otrzymują od nas wiele usprawnień, pokroju bardzo rozbudowanego systemu szkoleń i dostępności mentorów – nauczycieli zarabiania, którzy uczą generowania zysku krok po kroku.

Dodatkowo są inne portale do monetyzowania stron internetowych, które w pewnym sensie mogą być naszą konkurencją.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Mamy wiele planów na 2020. Najważniejszymi są:

– Content Lockery – to systemy, które pozwalają zarabiać na blokowaniu dostępu do danej części swojej strony internetowej – do podstrony, pliku, wideo, artykułu, czegokolwiek innego; funkcjonalność ta pozwala także zarabiać na swojej aplikacji mobilnej; aktualnie najważniejszy punkt rozwoju MyLead z ogromnym potencjałem,

– Aplikacja mobilna – już w tym momencie posiadamy aplikację mobilną na Androida i iOS, ale pracujemy nad znacznym ulepszeniem jej; już wkrótce aplikacja zyska wszystkie możliwości tradycyjnego panelu użytkownika,

– Wejście na nowy rynek – planujemy uruchomić MyLead w kolejnej wersji językowej – włoskiej.

Zespół: 20-50 pracowników

Lokalizacja: Poznań (wielkopolskie)

MyLead – nowoczesne miejsce do zarabiania pieniędzy i pozyskiwania klientów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.