MyPlacimy.pl

Opis projektu: Usługa My Płacimy to odroczony termin płatności dla mikro i małych przedsiębiorców na zakupy w Internecie.

Skąd pomysł: Pomysł wziął się z obserwacji rynku B2B, w którym powszechne są odroczone terminy płatności, natomiast podobne warunki płatności nie są powszechne w transakcjach internetowych. Sklepy i hurtownie internetowe traktują klientów biznesowych podobnie jak klientów detalicznych, ponieważ wolą nie ryzykować – zadanie oceny ryzyka i finansowania płatności przed wysyłką towaru bierze na siebie spółka My Płacimy.

Dla kogo: Każdy przedsiębiorca, który musi dokonać zakupu towaru, narzędzi lub dowolnych materiałów służących działalności gospodarczej, aby zrealizować swoje cele biznesowe, zlecenia, etc. i po otrzymaniu zapłaty od kontrahenta, zwrócić środki spółce My Płacimy.
Nie selekcjonujemy firm ze względu na wielkość czy formę prawną, aczkolwiek pewnym wyznacznikiem są limity na zakupy, które wynoszą od 2,5 do 15 tys. zł. Finansujemy również zakupy nowych firm.

Finansowanie: Działalność finansujemy z własnych środków oraz środków pozyskanych od inwestorów, którzy zakupili nasze weksle na platformie http://syngrapha.pl w zamian za atrakcyjne odsetki.

Model biznesowy: Spółka My Płacimy nalicza opłatę za przydzielenie odroczonego terminu płatności, która wynosi 0,9% na tydzień. Minimalny termin wynosi 3 tygodnie, a maksymalny 10 tygodni. Po tym okresie klient musi zwrócić środki, ewentualnie uzgodnić spłatę zadłużenia na podobnych warunkach finansowych.
Nie pobieramy abonamentu, opłat stałych, itp. kosztów. Dodatkowe koszty, związane z egzekucją należności są pobierane w wysokości dopuszczalnej ustawowo.

Pomysłodawcy projektu: Twórcami projektu są Grzegorz Wierzbicki i Radosław Frankowski. Grzegorz Wierzbicki jest odpowiedzialny za zarządzanie firmą, a Radosław Frankowski za bezpieczeństwo i rozwój IT. Funkcje podzielone zostały wg wykształcenia i doświadczenia zawodowego założycieli.

Konkurencja: Usługa My Płacimy może być alternatywą dla faktoringu, kredytów obrotowych, leasingu internetowego czy e-rat. Na chwilę obecną nie zaobserwowaliśmy rozwoju lub pojawienia się usługi o podobnym modelu biznesowym, jednak najbliżej jest nam do usługi spółki założonej w Szwecji przez Sebastiana Siemiątkowskiego www.klarna.com, przy czym Klarna kieruje swoje odroczone terminy płatności do osób prywatnych.

Globalnie czy lokalnie: Usługa jest oferowana dla przedsiębiorców zarejestrowanych w Polsce, przy czym mogą oni uzyskać odroczony termin płatności na zakupy na całym Świecie.

Najbliższe cele: Chcemy, aby marka My Płacimy była rozpoznawalna i w razie potrzeby, każdy przedsiębiorca chciał i mógł skorzystać z naszych usług.

My Płacimy

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*