Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Obliczone.pl

Opis projektu: Obliczone.pl to jeden z największych portali internetowych w Polsce skupiający się na możliwie skutecznym nauczaniu matematyki, szczególnie na poziomie akademickim. Strona zawiera ponad 1 000 przykładów i zadań z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku, artykuły edukacyjne oraz interaktywne kalkulatory i narzędzia wspomagające naukę matematyki. Metody nauki, które oferuje portal obliczone.pl oparte są na badaniach naukowych oraz wieloletnich obserwacjach procesu nauki matematyki uczniów i studentów. Obliczone.pl oferuje możliwość nauki matematyki na przykładach, co znacznie podnosi efektywność nauki.

Strona jest nieustannie rozwijana i wzbogacana o nowe materiały i działy, dzięki temu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i studentów. Portal odwiedza ponad milion użytkowników rocznie. Tworzenie wysokiej jakości materiałów jest niezwykle pracochłonne i zajmuje wiele czasu, ale efekty tej ciężkiej pracy w postaci pozytywnej informacji zwrotnej od uczniów i studentów wynagradzają włożony trud.

Branża / kategoria: edukacja

Rok powstania: 2013

Skąd pomysł: Wieloletnie doświadczenia w nauczaniu matematyki oraz analiza badań naukowych nad efektywnymi metodami nauki zmotywowały mnie do rozpoczęcia prac nad portalem edukacyjnym, który w istotny sposób wspomagałby naukę matematyki, pozwalałby zdobyć umiejętności analityczne i rozwijałby zdolność logicznego myślenia.

Dla kogo: Uczniowie i studenci

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, reklama, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Jedynym twórcą i wykonawcą projektu jest dr inż. Sebastian Orzeł, laureat m.in. nagrody Polskiego Towarzystwa Matematycznego, nagrody dla najlepszych doktorantów Politechniki Wrocławskiej oraz grantu „Przedsiębiorczy doktorant”. Autor kilku publikacji naukowych, posiadający wieloletnie doświadczenie dydaktyczne w nauczaniu matematyki na poziomie akademickim oraz doświadczenie w rozwijaniu i promocji stron internetowych.

Konkurencja: Nie postrzegam innych stron edukacyjnych jako konkurencji, ale jako cenne uzupełnienie i kolejna możliwość dla uczniów i studentów poszerzenia swojej wiedzy. Każda licząca się na rynku strona internetowa pomagająca w nauce matematyki robi to na swój unikalny sposób, co wyróżnia ją na rynku i pomaga przyciągnąć użytkowników. Naśladowcy i strony bez konkretnego przekazu nie mają szans na przetrwanie. Mam nadzieję, że moja strona zawsze będzie w grupie innowatorów, a nie naśladowców 🙂

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Dotarcie do większej liczby uczniów i studentów, a także zwiększenie skuteczności materiałów edukacyjnych poprzez rozbudowę poszczególnych działów tematycznych oraz narzędzi interaktywnych wspomagających naukę matematyki

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Legnica (dolnośląskie)

Obliczone.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.