Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Perseids.io

Opis projektu: Perseids.io, to autorskie rozwiązanie dedykowane branży e-commerce, będące autonomicznym i niewiarygodnie szybkim frontem dla sklepów internetowych. W praktyce Perseids.io sprawia, że klient robiący zakupy online ma wrażenie poruszania się po aplikacji zainstalowanej na jego komputerze.
Zrealizowaliśmy pierwsze komercyjne wdrożenie: https://manymornings.com/pl/
Zachęcamy do poklikania po sklepie, a następnie do porównania prędkości ładowania podstron z dowolnym sklepem np. Waszym ulubionym sklepem modowym.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Wymagania e-klientów stają się coraz trudniejsze do spełnienia i sprowadzają się do tego, że jeśli e-commerce nie jest w stanie załadować się wystarczająco szybko, użytkownicy porzucają chęć dokonania zakupu. W czasach, gdy klienci oczekują wszystkiego od razu, od dostępności produktu, po wysyłkę, aż po czas ładowania się oferty produktów na sklepie (instant), Perseids.io odpowiadają jednemu z największych wyzwań, przed jakimi staje cała branża e-commerce: wydajności sklepu internetowego. W związku ze stale zwiększającą się ilością użytkowników, robiących zakupy online, wydajność i tym samym czas ładowania się sklepu internetowego zostaje wystawiona na wymagającą próbę.

Dla kogo: Perseids.io możemy wdrożyć w dowolnym sklepie internetowym, niezależnie od używanego oprogramowania (wymagane jest posiadanie API).

Co więcej, możliwe jest wykorzystanie naszego rozwiązania jako samodzielnego silnika sklepowego, który zostanie bezpośrednio zintegrowany z używanym przez e-commerce programem magazynowo-księgowym, a nawet systemem ERP.

Potencjał Perseids.io jest nieograniczony technologią, którą wykorzystuje sklep internetowy. Domyślnie używany jest to React.js/HTML/CSS, ale równie dobrze to może być PHP/HTML/CSS lub natywna aplikacja mobilna.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Perseids.io zostało stworzone przez eEngine Sp. z o.o.
Istniejemy nieprzerwanie od 2008 roku i z powodzeniem realizujemy projekty na polskim i europejskim rynku e-commerce wspierając w swojej działalności takie marki jak: Gatta.pl, Hustla.pl czy Krakvet;
Do klientów spoza e-commerce, obsługiwanych przez eEngine, należą między innymi PZU, BZ WBK czy Bieganie.pl;
W 2009 r. stworzyliśmy platformę sklepową (eCommerce24h.pl), na której w szczytowym momencie aktywnych było ponad 500 sklepów internetowych. Dziś nie rozwijamy już tej usługi, ponieważ dedykowana była wyłącznie rynkowi polskiemu a naszym celem jest stworzenie produktu na skalę globalną;
Nasze umiejętności i doświadczenie w branży e-commerce potwierdza np. przeprowadzenie z powodzeniem integracji sklepów internetowych z Microsoft Dynamics ERP i Subiekt NEXO.

Konkurencja: Na rynku polskim jak i globalnym nie znaleźliśmy analogicznego rozwiązania. Oprogramowanie sklepowe to w większości przypadków systemy „monolityczne”, które wymagają od właścicieli sklepów zmiany całego oprogramowania sklepowego. Nasze rozwiązanie umożliwia wdrożenie nowej (szybkiej i wydajnej) części „klienckiej” sklepu internetowego, dzięki czemu właściciel sklepu nie musi zmieniać swoich procesów logistycznych, szkolić obsługi sklepu, czy też ponosić kosztów związanych z częścią backendową (integracje z firmami logistycznymi, systemami ERP itp.) . Takie wdrożenie jest znacznie szybsze i mniej kosztowne. Przy projekcie graficznym projektowanym od zera, czas wdrożenia można skrócić do około 3 miesiecy. Natomiast uruchomienie analogicznego rozwiązania np. na Magento to minimum 6 miesięcy.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Do końca roku planujemy wykonać kolejnych 5 wdrożeń komercyjnych.
Po tym czasie chcielibyśmy udostępnić oprogramowanie Perseids jako opensource w wersji community, aby popularyzować nasze rozwiązanie. Chcielibyśmy także nawiązać współpracę z agencjami wdrożeniowymi.
Wierzymy, że udostępnienie oprogramowania jako opensource jest kluczem do popularyzacji Perseids globalnie.

Zespół: 15-20 pracowników

Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki (łódzkie)

Perseids

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.