Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pets Diag

Opis projektu: Laboratorium Pets Diag wprowadziło na rynek badanie EHAA, analizujące zawartość mikro i makroelementów oraz pierwiastków toksycznych w organizmie psa i konia na podstawie ich sierści.

Badanie EHAA umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu – czynników niezbędnych dla zdrowia i prawidłowej kondycji zwierząt. To swego rodzaju badanie profilaktyczne, które potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób.

Obecnie Pets Diag jest już na etapie komercyjnego świadczenia usługi badania EHAA dla psów i koni. Trwają prace nad wprowadzeniem badania EHAA dla kotów.

Branża / kategoria: commerce, medycyna

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: W 2012 r. Marcin Maciąg, obecny CEO Pets Diag, powołuje do życia laboratorium Lifeline Diag, które trzy lata później świadczy usługę badania EHA polegającego na analizie pierwiastkowej włosa ludzkiego. To rosnące zainteresowanie tą metodą badawczą, także ze strony branży weterynaryjnej, jak również ogromna miłość do zwierząt zrodziły ideę wprowadzenia analogicznego badania dla psów. Marcin Maciąg nawiązuje więc współpracę z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, co rozpoczyna proces badawczy polegający na określeniu wartości referencyjnych pierwiastków w sierści. W 2018 r. zostaje uruchomiony projekt pilotażowego badania EHAA dla psów. Prace nabierają rozpędu w 2019 r. Wówczas to spółka Pets Diag otrzymuje grant z NCBiR w wysokości 800 000 zł, a kolejne 200 000 zł dokłada Fundusz ABAN. Startują badania nad stworzeniem nowej usługi diagnostycznej dedykowanej na rynek zwierzęcy, które wieńczy uruchomienie w 2021 r. komercyjnego badania EHAA dla psów i koni, a w perspektywie najbliższych miesięcy, także kotów.

Dla kogo: Klienci Pets Diag to hodowcy i miłośnicy zwierząt, którzy z dużą troską podchodzą do zdrowia i życia swoich pupili. Z usług laboratorium Pets Diag oficjalnie korzysta wielu hodowców koni, w tym: Karolina Ferenstein-Kraśko – właścicielka stadniny koni Ferenstein w Gałkowie, Krzysztof Łojewski – prezes klubu jeździeckiego Preria Wilkowice czy Barbara Jaszczyk – właścicielka firmy 4U4Horses prowadzącej masaże oraz rehabilitacje koni, zajęcia z hipoterapii oraz naukę jazdy konnej.

Finansowanie: dotacja rządowa, fundusz Venture Capital, środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawcą i współtwórcą Pets Diag jest Marcin Maciąg, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2014 r. zaczął zarządzać laboratorium medycznym NZOZ Diaklin Sp. z o.o. w Cieszynie, które w 2019 r. weszło w skład największej sieci w Polsce – Diagnostyka. W 2015 r. powołana przez Marcina firma Lifeline Diag rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, uruchamiając w 2018 r. projekt pilotażowego badania EHAA dla psów, co skutkuje powołaniem do życia bliźniaczej firmy Pets Diag.

Konkurencja: W Polsce nie ma obecnie laboratorium wykonującego identyczną usługę dla zwierząt. Na świecie metoda badawcza dla EHAA jest znana, lecz żadne laboratorium nie ma sprawdzonych i potwierdzonych badaniami naukowymi wartości referencyjnych dla psów i koni.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: W planach krótkoterminowych Pets Diag zamierza wprowadzić komercyjne badania EHAA dla kotów, a w ciągu kilku najbliższych miesięcy pierwsze w płynie mineralne suplementy diety dla psów. W kolejnych latach chce wejść na szeroki rynek liofizowanej karmy dla psów oraz kosmetyków pielęgnacyjnych.

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Katowice (śląskie)

Pets Diag

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.