Platforma Cocolocals

Opis projektu: Portal Cocolocals umożliwia turystom znalezienie miejscowego przewodnika, który zapewni mu swobodne zwiedzenie
wybranego miejsca z zapewnieniem znajomości miasta, języka, obyczajów oraz bezcennego poczucia bezpieczeństwa.
Projekt wyróżnia się opartym na zaangażowaniu społeczności związanej z Cocolocals. Oprócz strony/wyszukiwarki aktywne są kanały YouTube, social media. Zależy nam żeby każdy mógł się poczuć częścią Cocolocals.

Aktualnie jesteśmy po starcie MVP i jesteśmy otwarci na opinie, sugestie oraz wsparcie finansowe oraz akceleracje.

Branża / kategoria: turystyka

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: Pomysł powstał podczas podróży, w wielu miejscach pomoc localsa jest wręcz niezbędna do przemieszania się. Wszyscy jesteśmy localsami dlatego powstał pomysł stworzenia społeczności i dania jej narzędzia w postaci wyszukiwarki.

Dla kogo: Klientem są osoby podróżujące, ale też te które chcą pokazać swój świat.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: inne

Pomysłodawcy projektu: Jestem twórcą projektu, przedsiębiorcą i miłośnikiem podróży. Działalność rozpocząłem od branży
telekomunikacyjnej w której jestem do dziś, w międzyczasie pozyskiwałem kompetencje m.in w branży turystycznej- prowadząc biuro podróży. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu patrzę szeroko na branżę turystyczną, widzę jej potrzeby, braki oraz wyzwania.
Do projektu zapraszam wartościowe osoby, które na każdym etapie zasilają platformę swoją wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami.

Konkurencja: Jest kilka takich projektów, za granicą to Showaround Withlocals, Likealocal, w Polsce to MySimpleCity

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Na najbliższy czas, celem jest uzyskanie jak najwięcej informacji zwrotnej jak możemy jeszcze lepiej rozwinąć platformę. Chcemy też pozyskać fundusze na dalszy rozwój, uruchomienie aplikacji i wprowadzenie doskonalszej strony www. Celem jest też rozwój zaangażowanej społeczności.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Platforma Cocolocals

Dodaj start-up