Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rezuro – elastyczny wynajem pokoi 100% online

Opis projektu: Rezuro to marketplace do wynajmu pokoi bez kaucji z tygodniowym czynszem.Platforma łączy zweryfikowanego najemcę ze sprawdzonym gospodarzem nieruchomości, co zapewnia szybkość i bezpieczeństwo transakcji. Projekt posiada zweryfikowaną wersję MVP.

Branża / kategoria: nieruchomości

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Wraz z pojawieniem się COVID-19, rynek wynajmu pokoi w Polsce skurczył się o 40%. Model wynajmu pokoi na rok, z brakiem możliwości wypowiedzenia umowy bez utraty kaucji, przestał się sprawdzać w czasie kryzysu gospodarczego i braku stabilnego zatrudnienia. Pandemia wymusiła na rynku nieruchomości nieuniknione zmiany, a nasz projekt jest odpowiedzią na te trendy.

Dla kogo: Z jednej strony klientami Rezuro są osoby młode, pracujące w dużych aglomeracjach miejskich, które cenią sobie wolność i możliwość zmiany miejsca zamieszkania bez dodatkowych komplikacji. Elastyczność wynajmu, jest dla tych osób ważna ze względu na nieprzewidywalność pojawiającą się w ich życiu prywatnym i zawodowym.

Z drugiej strony projekt Rezuro, skierowany jest do właścicieli i zarządców mieszkań, których celem jest minimalizacja pustostanów. Szacujemy, że rynek pokoi pod wynajem w Polsce liczy około 70.000 jednostek i cały czas rośnie.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcami projektu są Marcin Niewitecki oraz Przemysław Jurek, ex-founderzy Lavito.pl platformy do umawiania wizyt do fryzjerów i kosmetyczek. W ciągu 5 lat budowy Lavito.pl, projekt pozyskał ponad 8,5 mln zł finansowania, co pozwoliło zbudować marketplace z 2500 salonami fryzjersko-kosmetycznymi. W roku 2018 w ramach konsolidacji rynku Lavito.pl zostało zakupione przez Booksy.com.

Konkurencja: Pośredni konkurent to booking.com i airbnb.pl

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Product market fit w Polsce i trakcja za granicą

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Rezuro – elastyczny wynajem pokoi 100% online

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.