Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ski Jumps – manager skoków narciarskich

Opis projektu: Ski Jumps to czołowy polski manager skoków narciarskich, który można znaleźć na przeglądarkowym rynku. Niedawno gra otrzymała szereg ulepszeń sprawiających, iż stała się ona jeszcze bardziej rozbudowana, dając wiele możliwości i ścieżek rozwoju. W 2018 roku projekt trafił do portfolio firmy SuperNova Interactive i gra przeszła gruntowną metamorfozę.

Wiele celów udało się już zrealizować m.in. nawiązać współpracę z największą polską grupą mediową – Axel Ringer Springer Polska, która promuję Ski Jumps na swoich popularnych serwisach m.in. onet.pl, komputerswiat.pl, czy gameplanet.pl. Dalej trzeba wymienić uruchomienie dwóch, nowych i świeżych serwerów o odmiennych zasadach rozgrywki. Pierwszy Nowe Igrzyska wystartował jeszcze w zeszłym roku oraz drugi, uruchomiony dosłownie w zeszłym miesiącu Szybki Turniej. Nowe serwery pozwalają rozpocząć grę wszystkim na nowych zasadach w tym samym momencie, czego graczom bardzo wcześniej brakowało. Aktualnie gra może się pochwalić niemal 50-cioma tysiącami zarejestrowanych kont, co jeśli chodzi o tematykę skoków narciarskich, jest bardzo dobrym wynikiem.

Branża / kategoria: gry i rozrywka, sport

Rok powstania: 2013

Skąd pomysł: Prace nad Ski Jumps zaczęły się jeszcze w 2013 roku – nie było w tym czasie gry o takiej tematyce, więc uruchomienie projektu było kwestią czasu. W 2018 roku po przejęciu gry przez SuperNova Interactive, została ona odnowiona – potrzebna była całkowita przebudowa interfejsu i wyglądu gry. Na szczęście sam silnik Ski Jumps został bardzo dobrze przemyślany i pozwala na świetną zabawę. Wystarczyło dopracować balans gry oraz zapewnić odpowiednią promocję, której zawsze brakowało, aby przywrócić projektowi blask, na który zasługuję.

Dla kogo: Skoki narciarskie są jedną z popularniejszych zimowych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Jest to najpewniej spowodowane sukcesami polskich reprezentantów w tym Adama Małysza, czy Kamila Stocha, którzy wpisali się do światowej czołówki skoczków narciarskich. Tematyka doskonalne nadaję się do zaadaptowania w branży gier, co potwierdzają produkcje z przeszłości takie jak kultowe Deluxe Ski Jump (DSJ), które bawiły miliony Polaków. Fani skoków narciarskich są naturalną grupą docelelową gry.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: freemium

Pomysłodawcy projektu: Producentem projektu jest polska firma SuperNova Interactive (www.supernovainteractive.pl) obecna w branży informatycznej od 2008 roku. Realizacja kilkudziesięciu projektów obejmujących różne sfery rozrywki internetowej zaowocowała zdobyciem wysokich kompetencji w zakresie m.in. games developmentu. Naturalny kierunkiem rozwoju portfolio projektów było wdrożenie start-upu obejmującego tematycznie branżę gier. Ideą jest wykorzystanie potencjału i doświadczeń społeczności graczy. Osobą odpowiedzialną za rozwój Ski Jumps jest Jarosław Jasiński – właściciel SuperNova Interactive oraz start-upu gamingowego Portal MMO. Twórca pierwszej polskiej gry MMO z 2006 roku – Delirium, która w czasach początków tego typu gier, ściągnęła ponad 250 tys. graczy.

Konkurencja: Aktualnie istnieje jeden projekt menadżera skoków narciarskich o większym zasięgu i jest nim Ski Jump Mania przygotowana przez słowackiego producenta PowerPlayStudio. Gra nie jest jednak silnie promowana w Polsce, która jest największym rynkiem na świecie w tematyce skoków narciarskich.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: W dużej tajemnicy możemy wreszcie zdradzić, że szykujemy rewolucję, która wyniesie Ski Jumps na nowy poziom. Z typowej produkcji przeglądarkowej przejdziemy do wersji w pełni interaktywnej. Otrzymujemy wiele głosów od graczy, że chcieliby sami kontrolować skoczkiem, zobaczyć go w akcji. Tak więc wychodzimy naprzeciw tym potrzebom i pracujemy nad interaktywną wersją online skoków, co zapewni zupełnie nowe doświadczenia i Ski Jumps z typowego managera stanie się platformą rozwoju kariery skoczka. Docelowo mamy ambitny plan stworzenia kompleksowego, wirtualnego centrum rozrywki w klimacie skoków narciarskich, aby promować tą niesamowitą dyscyplinę spotu, w której Polska dominuję na świecie.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Wrocław (dolnośląskie)

Ski Jumps

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.