Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

StartUp Launch Complex

Opis projektu: StartUp Launch Complex to oferta kompleksowej obsługi prawnej StartUp’ów obejmująca:

– Pomoc na etapie zakładania działalności oraz w początkowej fazie rozwoju (dobór właściwej formy prawnej, rejestracja działalności, przygotowanie dokumentacji oraz wzorców umów, wdrożenie RODO, ochrona własności intelektualnej,
– Pomoc w uzyskaniu środków finansowych na rozwój działalności (wsparcie w przeprowadzeniu kampanii crowdfundingowej, sporządzanie oraz opiniowanie umów inwestycyjnych, pożyczek oraz kredytów),
– Stałą obsługę prawną.

Pomoc prawną świadczona jest zdalnie lub z dojazdem do siedziby Klienta. Godziny świadczenia usług prawnych dostosowywane są do indywidualnych potrzeb Klienta.

Branża / kategoria: prawo

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: W trakcie swojej praktyki zawodowej spotkałem wiele osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą. Dla młodego przedsiębiorcy odnalezienie się w gąszczu często niezrozumiałych regulacji prawnych jest niezwykle trudne i bardzo często zniechęca do prowadzenia biznesu. Utrudnia też skupienie się na rozwoju innowacyjności, poszukiwaniu nowych kontrahentów lub rynków zbytu. Wychodząc naprzeciw tym problemom, pod marką Start-Up Lauch Complex przygotowałem ofertę obsługi prawnej dedykowanej w szczególności dla początkujących przedsiębiorców. Moja oferta ma na celu zagwarantowanie Start-Up’om spokoju w zakresie prawnych aspektów działalności, umożliwiającego rozwój nowo założonego przedsiębiorstwa.

Dla kogo: Usługa skierowana jest przede wszystkim do początkujących przedsiębiorców. W początkowej fazie działalności, Start-up jest szczególnie narażony na błędy, których konsekwencje mogą być odczuwalne przez wiele lat od rozpoczęcia funkcjonowania na rynku. Kluczowym jest dobór optymalnej formy działalności, ustalenie jasnych praw i obowiązków wspólników, a także ochrona własności intelektualnej, w tym know-how.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcją projektu jest radca prawny. Doświadczenie zawodowe zdobywałem udzielając pomocy prawnej klientom indywidualnym oraz podmiotom gospodarczym w kancelariach w Krakowie oraz Gliwicach. Od 2018 r. prowadzę własną kancelarię prawną.

Konkurencja: Konkurecją w praktyce są wszystkie podmioty świadczące pomoc prawną.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Rozwój działalności oraz poszerzena zakresu świadczonych usług.

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Gogolin (opolskie)

StartUp Launch Complex

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.