Steel Alive – system do produkcji mebli industrialnych.

Opis projektu: Projekt jest na początkowym etapie właściwej komercjalizacji. Przez 2 lata działalności udało się w pełni opanować produkcję naszego systemu, opracować i przygotować do sprzedaży.

Branża / kategoria: inne, przemysł

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Meble industrialne są pięknym meblami, jednak bardzo drogimi w wykonaniu z względu na brak standaryzacji. Naszym pomysłem było dostarczenie systemu który umożliwi ich łatwą i tanią produkcję przez firmy stolarskie.

Dla kogo: System SFS jest adresowany do zakładów stolarskich i producentów mebli.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: inne, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Mam 37 lat. Z wykształcenia jestem „kadrowcem” po kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Jednak przez wiele lat pracowałem jako freelancer, webdevoloper – programista. Od 3 lat związany z produkcją mebli i ślusarstwem. Jestem umysłem mocno technicznym. Ślusarstwo, elektronika, projektowanie maszyn, maszynoznawstwo to moje hobby, które rozwijam nieprzerwanie od ponad 17 lat. Posiadam kwalifikacje jako spawacz MAG oraz TIG, kursy obrabiarek CNC oraz dyplom zawodowy rusznikarza, czyli specjalisty od naprawy i wytwarzania broni palnej. Moją główną zaletą, jako specjalisty, jest ogromna wiedza i wyobraźnia techniczna, podparta praktyczną umiejętnością wytwarzania elementów na obrabiarkach. Z cech charakteru – zaradność, przenikliwość, dążenie do celu i wiara w sukces.

Konkurencja: Na świecie nie istnieje podobne rozwiązanie . Konkurencja to firmy które podpatrzą produkt i będą go próbować wprowadzić na rynek.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Rozwój sprzedaży na rynku EU poprzez sieć partnerów. Opracowanie systemu umożliwiającego dostawę systemu szytego na miarę.
Budowanie świadomości marki.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Łomianki (mazowieckie)

Steel Alive. Konstrukcje Meblowe. System do produkcji mebli industrialnych.

Dodaj start-up