Szkodowo.pl

Opis projektu: Szkodowo.pl to pierwszy tego typu serwis w Polsce pozwalający osobom, które miały szkodę komunikacyjną OC/AC odzyskać dodatkowe środki bez zbędnych formalności.

W przeciwieństwie do setek firm istniejących na rynku, które oferują dopłaty do zaniżonych stawek odszkodowania – serwis Szkodowo.pl gwarantuje najwyższą kwotę – nasi Partnerzy, czyli firmy oferujące dopłaty składają oferty użytkownikom.

Użytkownik może wybrać najwyższą ofertę.

Branża / kategoria: motoryzacja, prawo

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Po analizie rynku dopłat do odszkodowań komunikacyjnych okazało się, że istnieją setki firm oferujących tego typu usługi. Użytkownik musi wybierać wśród nich, wysyłać zapytania i prośby o wycenę. Brakuje narzędzia, które ułatwiłoby użytkownikom sprzedaż szkody komunikacyjnej i zautomatyzowało proces.

Dla kogo: Wszyscy kierowcy, którzy w przeciągu ostatnich trzech lat mieli szkodę komunikacyjną OC lub AC i uważają, że uzyskane odszkodowanie zostało zaniżone.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: inne

Pomysłodawcy projektu: Dariusz Stępniak – programista oraz twórca wielu projektów i aplikacji internetowych oraz mobilnych, właściciel software house’u Upcode.

Konkurencja: Konkurencją, choć nie bezpośrednią są wszystkie firmy oferujące dopłaty do zaniżonych odszkodowań komunikacyjnych. Firmom takim, oferujemy współpracę na zasadzie win-win – zyskują one dodatkowych klientów i możliwość automatyzacji procesu kupna szkody za niewielką kilkuprocentową prowizję.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Aktualnie zbieramy feedback od pierwszych użytkowników, rozmawiamy z naszymi Partnerami i planujemy dalszy rozwój.
Planujemy rozpocząć współpracę z większą liczbą Partnerów oraz w przyszłości obsługę innych szkód niż komunikacyjne.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Łódź (łódzkie)

Szkodowo.pl

Dodaj start-up