Szukam-trenera.pl

Misją portalu Szukam-trenera.pl jest popularyzacja sportu poprzez ułatwienie dostępu do informacji o sportach i instruktorach oraz trenerach danych sportów oraz ułatwianie rozpoczęcia lub rozwoju aktywności sportowej Polaków poprzez sprawne znalezienie odpowiedniej, kompetentnej osoby.Celem portalu jest bycie najbardziej uniwersalną, wiarygodną i rzetelną wyszukiwarką trenerów i instruktorów w Polsce (tylko zweryfikowani trenerzy i instruktorzy), uwzględniająca wszystkie sporty uprawiane w Polsce. Jednocześnie portal ma ułatwiać trenerom i instruktorom autopromocję, a użytkownikom korzystającym z ich usług dawać możliwość oceniania i komentowania oraz współtworzenia treści portalu.  

Według danych CBOS prawie 70% Polaków deklaruje uprawianie sportu lub ćwiczenia fizyczne. Zgodnie z autorskimi mikrobadaniami, (których opracowanie dostępne jest tu: http://www.slideshare.net/dudzia89/analiza-bada… ) największą grupą uprawiającą sport jest grupa wiekowa 18-34, najczęściej aktywna zawodowo i z wyższym wykształceniem. 

61% badanych (czyli osób deklarujących uprawianie sportu) korzysta z pomocy instruktora lub trenera, a 76% chce korzystać z takich usług (najwięcej w grupie 17-24 lub 35-44) przy czym miejsce zamieszkania prawie nie różnicuje badanych (poza obszarami wiejskimi).

Największą barierą w uprawianiu sportu, poza kwestiami finansowymi, jest trudność w znalezieniu instruktora lub trenera, a najczęściej pozyskujemy informacje od znajomych i z internetu. Żadne rozwiązanie internetowe do tej pory nie zaspokajało tak kompleksowo potrzeb osób aktywnych fizycznie jak nowo powstały portal.

Szukam-trenera.pl

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*