Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

TanieZwiedzanie.com

Opis projektu: TanieZwiedzanie to projekt serwisu internetowego, który agreguje w jednym miejscu informacje na temat możliwości najtańszego dotarcia do wskazanego przez internautę kraju. W zamyśle portal nie jest powiązany z żadnym biurem podróży ani sojuszem lotniczym, dzięki czemu informacje są niezależne i obiektywne. Docelowo TanieZwiedzanie będzie posiadać opis każdego kraju na świecie, każdej stolicy oraz trzystu największych miast na świecie. W chwili obecnej serwis zawiera opisane prawie wszystkie państwa, 80% stolic i ponad 100 miast na świecie.

Branża / kategoria: turystyka

Rok powstania: 2012

Skąd pomysł: Pomysł narodził się podczas pierwszej budżetowej podróży autora projektu, Mateusza Jakubowskiego, która miała miejsce w 2011 roku. Autor zauważył, że w internecie brakuje niezależnego serwisu, który zbiera niezależne i niereklamowe informacje.

Dla kogo: Osoby, które chcą wyjechać zagranicę i szukają na ten temat informacji.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: reklama, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Mateusz Jakubowski – podróżnik, autor książki podróżniczej, od 2011 roku odwiedził większość kontynentów i kilkadziesiąt krajów na całym świecie. Hobbystyczne zajmujący się grafiką i tworzeniem stron internetowych.

Konkurencja: Obecnie w internecie funkcjonują portale informujące o najtańszych biletach lotniczych, jednak są one komercyjne i polegają na sprzedaży tychże biletów. Mimo że są one konkurencyjne, nie są konkurencją samą w sobie, nasz serwis jest dla nich świetnym uzupełnieniem, a wielu internautów, którzy nas odwiedzają, z czasem to od nas rozpoczynają poszukiwania biletów.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Wzmocnienie pozycji na polskim rynku. A po zakończeniu tworzenia bazy danych państw i miast planujemy ekspansję na rynek wschodni i uruchomienie serwisu w innych wersjach językowych.

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Szczecin (zachodniopomorskie)

TanieZwiedzanie.com

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.