Taxly.pl

Opis projektu: Jesteśmy na etapie rozwoju już funkcjonującego produktu. Nasz startup oferuje prowadzenie księgowości a także jest platformą do wystawiania i ewidencji faktur. Stawiamy na prostotę obsługi i maksymalne odciążenie przedsiębiorcy jeżeli chodzi o księgowość i rachunkowość w jego firmie. Każdy z naszych klientów ma jednego, dedykowanego księgowego, który nie zmienia się przez cały okres umowy – chcemy, by klient miał tak samo bliską relację ze swoim księgowym lub księgową jak w tradycyjnym stacjonarnym biurze rachunkowym, a jednocześnie miał możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza nowoczesnych udogodnień (np. przesyłanie dokumentów do biura przez panel, archiwizacja rozliczeń, faktur etc.).

Skąd pomysł: Z potrzeby – zespół Taxly tworzą osoby związane zarówno z księgowością, jak i z tworzeniem portali i narzędzi internetowych. Połączyliśmy swoje siły, dzięki czemu osiągnęliśmy ciekawy model, pewnego rodzaju hybrydę. Taxly to także szereg udogodnień dla naszych księgowych, związanych z pewną automatyzacją rozliczeń, wprowadzaniem dokumentów itp. Biorąc sobie za cel wysoką jakość obsługi klienta, chcemy wypełnić lukę wśród platform konkurencyjnych, z których często klienci nie są zadowoleni i rezygnując z ich usług, wracają do tradycyjnych biur rachunkowych.

Dla kogo: Chcemy być idealnym narzędziem dla młodych firm, oferując im konkurencyjne stawki, a także dla firm z segmentu e-commerce. Pracujemy nad rozwojem produktu o API, co umożliwi integrację zewnętrznych systemów i sklepów z Taxly. Automatyzacja procesu fakturowania, monitoringu sprzedaży + prowadzenie księgowości i rachunków przez zespół Taxly.

Finansowanie: Projekt w 100% finansujemy ze środków własnych.

Model biznesowy: Nasz model biznesowy to abonament – w zależności od produktu miesięczny lub roczny. W przypadku aplikacji do fakturowania, abonament jest płatny na rok z góry. Jeżeli chodzi o biuro rachunkowe, tu model jest standardowy: miesięczna opłata za obsługę.

Pomysłodawcy projektu: Twórcami Taxly są osoby posiadające ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu księgowości i biur rachunkowych, obsługujących zarówno działalności gospodarcze, jak i duże spółki kapitałowe. Taxly tworzą także osoby z obszarów IT, UX i UI, które pracowały wcześniej dla czołowych polskich spółek internetowych (np. WP, o2, Money.pl).

Konkurencja: W Polsce – głównie: infakt.pl, ifirma.pl, wfirma.pl oraz favato.pl i fakturownia.pl.

Globalnie czy lokalnie: Z racji różnorodności przepisów prawa z obszaru finansów i księgowości w poszczególnych krajach, skupiamy się póki co na rynku polskim.

Najbliższe cele: Automatyzacja procesów księgowych oraz możliwość integracji innych systemów z aplikacją Taxly do fakturowania.

Taxly.pl – Prosta księgowość

Dodaj start-up


Komentarze

Dodaj komentarz

*
*