Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Taxology

Opis projektu: Taxology to firma doradcza z zespołem specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie rozliczania podatku VAT dla sprzedawców internetowych w Unii Europejskiej.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie rozliczeń VAT, w tym rejestrację VAT, sporządzanie i składanie deklaracji VAT, a także raportowanie i analizę danych sprzedażowych.

Dla sprzedawców online rozwijamy aplikację web, a jej podstawowe funkcje to:
1. Kalkukacja VAT w krajach UE
2. Monitoring limitów sprzedaży wysyłkowej
3. Monitoring stanów magazynowych na platformie Amazon
4. Ranking sprzedawanych towarów

Od kilku dni jesteśmy oficjalnym partnerem Amazon w programie Amazon Service Provider Network.

Jesteśmy na etapie integracji z eBay i baselinker, a także wychodzimy z ofertą na rynek UK i DE.

Branża / kategoria: commerce

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: Promysł na projekt ma swój zalążek w 2016, kiedy jako biuro rachunkowe zauważyliśmy zapotrzebowanie na rozliczenia VAT w UE i brak sensownych rozwiązań na polskim rynku. Kolejnym etapem był research rynku VAT Compliance w PL i UE. Następnie omówiliśmy projekt z programistą, w wyniku czego powstała nowa spółka, która rozwija oprogramowanie do automatyzacji rozliczeń VAT w Europie.

Każdy sprzedawca na Amazon potrzebuje wsparcia w zakresie VAT Compliance, w czym możemy pomóc.

Dla kogo: Naszym klientem docelowym są sprzedawcy online, na Allegro czy producenci, którzy chcą poszerzyć rynki zbytu poprzez sprzedaż na platformach typu Amazon, eBay i inne platformy sprzedaży dostępne w Europie.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcami projektu są osoby z branży księgowości, podatków i IT.

Kamil Kempisty – współzałożyciel biura rachunkowego, posiada 7 letnie doświadczenie w branży księgowości
Tomasz Kwiatkowski – architekt rozwiązań BI, posiada 10letnie doświadczenie w ich dostarczaniu dla korporacji na całym świecie
Tomasz Połeć – doradca podatkowy z ponad 12letnim doświadczeniem w polskich i międzynarodowych firmach doradczych

Konkurencja: W Polsce nie mamy konkurencji, która automatyzuje proces VAT Compliance przede wszystkim dla sprzedawców na Amazon . Firmą świadczącą podobne usługi jest amavat.pl czy firmy doradcze z tzw. BIG4, natomiast nie uznajemy tych firm jako bezpośrednią konkurencję. W Europie największą naszą konkurencją jest firma hellotax.com, która powstała w 2014 roku i obecnie obsługuje ponad 1000 sprzedawców z całego świata.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Celem do końca roku jest wypuszczenie bezpłatnej aplikacji web do rozliczeń VAT oraz integracja z baselinker i eBay.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Taxology

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.