Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Venuu

Opis projektu: Projekt jest w fazie rozwoju i ekspansji do innych krajów europejskich.

Branża / kategoria: inne

Rok powstania: 2013

Skąd pomysł: Pomysł na biznes powstał kiedy Jasu, współzałożyciel Venuu, organizował comiesięczne dyskoteki podczas studiowania na Uniwersytecie Aalto w Helsinkach. Mając problem za znalezieniem co miesiąc innego miejsca, Jasu wpadł na pomysł serwisu wzorowanego na AirBnB, który pozwalałby na znalezienie fajnych i nietypowych miejsc do organizacji imprez i eventów.

Dla kogo: Docelowym klientem są klienci korporacyjni organizacujący imprezy i eventy firmowe, a także osoby prywatne organizujące imprezy okolicznościowe jak wesela, chrzciny czy przyjęcia urodzinowe.

Finansowanie: anioł biznesu, dotacja rządowa, pożyczka

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Twórcy projektu studiowali na Uniwersytecie Aalto w Helsinkach, a doświadczenie zdobywali podczas konkursu „Lato Start-upów”, który wygrali.

Konkurencja: Portale, które zajmują się rezerwacją lokali w poszczególnych segmentach jak wesela czy konferencje.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Celem jest pomyślna ekspansja na nowe rynki europejskie i umocnienie pozycji lidera rynku w Finlnadii i Szwecji.

Zespół: 15-20 pracowników

Lokalizacja: Helsinki (kujawsko-pomorskie)

Venuu

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.