Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

WebEKG – monitoring dostępności www

Opis projektu: WebEKG to system do monitoringu dostępności serwisów www (blogów, sklepów, stron www). Nie jest to jednak usługa identyczna jak obecnie dostępne na rynku. Poza samym monitoringiem każdy Klient może skorzystać z usługi wsparcia w przypadku awarii. Jest to usługa kompleksowa, dzięki czemu monitoring nie tylko informuje o ewentualnej awarii, ale daje także możliwość jej szybkiej eliminacji dzięki wsparciu naszych specjalistów.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Pomysł narodził się w wyniku obserwacji rynku oraz branż gdzie dostępność usługi online jest istotna z punktu widzenia jego rentowności. Rynek zapewnia wiele rozwiązań monitoringu dostępności jednak bez wsparcia w zakresie rozwiązania danego problemu. Tak narodził się pomysł usługi bardziej kompleksowej.

Dla kogo: Nasza grupa docelowa to segment B2B. Wszyscy odbiorcy dla których zachowanie ciągłości działania usługi jest istotne dla biznesu (sklepy, serwisy ofertowe itp.). Kierujemy naszą ofertę także dla Blogerów dla których dostępność jest istotna z punktu widzenia dotarcia do odbiorców oraz przeprowadzania akcji reklamowych, a także promocyjnych, gdzie istnieje ryzyko utraty budżetu przez awarię i niedostępność bloga.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Twórcą projektu jest firma Mad Ventures działająca w branży IT oraz na rynku nieruchomości od ponad 10 lat.

Konkurencja: Rynek jest dość mocno nasycony podobnymi rozwiązaniami w zakresie monitoringu dostępności stron www. Żadne z nich jednak nie dostarcza usług związanych z naprawieniem występujących problemów a jedynie informowanie o nich, co w wielu przypadkach niewiele daje.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Najbliższy czas to zdobywanie nowych Klientów i promowanie usługi na rynku krajowym.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

WebEKG – monitoring dostępności www

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.