Wonderlife.pl – wirtualny świat

Wonderlife.pl to portal, w którym połączono dwa światy – ten rzeczywisty i wirtualny, bo jak twierdzą autorzy serwisu – portal społecznościowy to za mało. Wirtualny świat żyje swoim własnym życiem i tworzą go w całości użytkownicy.

W wielu wirtualnych miastach (baza zawiera ponad 30 000 istniejących w rzeczywistości miast) żyją i pracują użytkownicy i ich postacie. Do dyspozycji użytkowników został oddany cały wachlarz opcji. Dzięki czemu mogą m.in. stworzyć rysunkowy awatar na swoją podobiznę, pracować czy też wchodzić w interakcję z innymi postaciami.

Cały system opiera się na systemie kalendarzowym znanym z realnego świata. Użytkownik ma do dyspozycji plan na najbliższe wirtualne 7 dni. Musi tak zaplanować te 7 dni, aby postać, którą prowadzi, zawsze miała w miarę dobre współczynniki takie jak głód, higiena, zdrowie, towarzystwo itp. Współczynniki te tworzą samopoczucie postaci, które natomiast wpływa na postęp w świecie (m.in. budowlaniec ze złym samopoczuciem wybuduje mniej, niż ten z dobrym, analogicznie redaktor magazynu napisze lepszy artykuł z dobrym samopoczuciem niż ze złym). W wirtualnym świecie istnieje również zaawansowany – bo tworzony przy współpracy z jednym z amerykańskich doktorów filozofii – system pogodowy.

Dzięki czemu w każdym zakątku wirtualnego świata panują unikalne, dostosowane do pory roku warunki atmosferyczne. Dzięki czemu, między innymi zimą można wybrać się na wirtualne narty.

Do dyspozycji użytkowników zostały również oddane opcje znane z portali społecznościowych. Użytkownicy mają możliwość stworzenia własnego profilu. Mogą edytować opis, a także wykorzystać jeden z wielu dostępnych gadżetów, takich jak galerie zdjęć, blogi, statusy (bazujące na mikroblogach), grupy użytkowników, sondy i kilka innych.

Użytkownicy mają także możliwość wejścia na czaty, w tym, do jednego z najpopularniejszych miejsc na Wonderlife – „Quizerni”, gdzie wybrani użytkownicy organizują quizy z wiedzy ogólnej. Wonderlife to świetne miejsce na poznanie znajomych na długie lata.

Zaprezentuj swoją firmę na MamBiznes.pl! Napisz na adres kontakt@mambiznes.pl

Wonderlife.pl

Dodaj start-up


Komentarze

Avatar

Łukasz

21 marca 2009 Odpowiedz

Pomysł niesamowity i mam nadzieje, że odniesie Duży sukces, ale sam nie założe tam konta, bo … nie wiem na czym to polega. Po wejsciu na strone atakuje mnie reklama ERY, a pozniej dowiaduje się, że bez rejestracji nie zobaczę NIC. Przydałby się jakiś filmik prezentujacy możliwosci gry/portalu, cos typu know-how bo Tak, nie wiemy co tracimy.

Avatar

Brooke Davis

31 marca 2009 Odpowiedz

Już się znajduje ;p a ja gram kilka miesiacy i polacam. Warto

Avatar

Brooke Davis

31 marca 2009 Odpowiedz

Gram kilka miesiacy i polacam. Warto

Avatar

Sceptyk

5 kwietnia 2009 Odpowiedz

Faktycznie, bez pokazania z czym się wiąże założenie konta nie mam ochoty na zabawę. Popracujcie trochę nad auto-reklamą.

Avatar

Łukasz

9 kwietnia 2009 Odpowiedz

Fakt, pojawił się filmik ale on dalej nic nie wyjaśnia… troszkę opisuje zawartośc. Jako użytkownik chcę widziec, jak wyglada otwarta strona, jak się przmieszczam, jak umawiam – jak to prezentuje się graficznie… idzie nieźle – z pewnoscia z czasem się rozkręci, ja jeszcze nie gram – ale nie wyklumaczam, ze zaczne 🙂 POZDROWKA

Avatar

Maggi

26 maja 2009 Odpowiedz

Już gram tam ok. 4 miesięcy i muszę powiedzieć że ta gra jest super. Co do quizernii to quizy są naprawdę ciekawe, quizerzy nie dają bezsensownych quizów. Warto się zalogować tam. Polecam . 😉

Avatar

Agness

26 czerwca 2009 Odpowiedz

Ja również gram tam już kilka miesięcy, grałam też w poprzednią odsłonę gry i na prawdę serdecznie polecam tą grę ! To jest jedna z nielicznych gier browserowych, którą tworzą praktycznie sami użytkownicy. Większość wprowadzanych zmian jest poddawana do dyskusji użytkownikom, a sam autor uczestniczy w grze, co jest dużym plusem, bo ma możliwość sprawdzenia w praktyce jak działają wprowadzone opcje.

Poza tym jest nie lada frajdą pobić autora gry np. w sparingu MMA 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*