20 latka najbogatszą i najmłodszą businesswoman w historii Ameryki

Kylie Jenner zadebiutowała na liście najbogatszych kobiet Ameryki. Jej majątek został oszacowany na ponad 900 mln USD i znalazła się w rankingu Forbes’a najbogatszych kobiet Ameryki. Jej majątek pochodzi głównie z prowadzonej przez nią firmę Kylie Cosmetics Kylie Jenner.

Fot. FORUM/ Carlo Allegri

Amerykańska gwiazda programów typu reality show, modelka, celebrytka, bizneswoman Kylie Jenner została ogłoszona najbogatszą i najmłodszą właścicielką firmy w Ameryce w rankingu Forbes. Co prawda należy do jednej z najbogatszych rodzin Kardashian-Jenner, to nie otrzymała tej sumy w spadku. Pomimo tego na magazyn spadła fala krytyki za umieszczenie Kylie Jenner w rankingu, z tego względu że nie zaczynała z „samego dołu” jak pozostali przedsiębiorcy.

Swój majątek zawdzięcza głównie własnej firmie kosmetycznej Kylie Cosmetics Kylie Jenner, a właściwie dzięki jednemu z produktów tej marki – pomadce Kylie Lip Kit. Zyskała ona ogromną popularność wśród kobiet w różnym wieku na całym świecie.

Miliardowy majątek

Kylie Jenner posiada 100 proc. udziałów w swojej firmie, która jest wyceniana na 800 mln USD. Ponadto celebrytka ma podpisanych wiele umów na promowanie produktów takich marek jak Puma, PacSun itp. Ich wartość opiewa na kwotę 100 mln USD.

Łączna wartość majątku Amerykanki sięgnęła 900 mln USD czyli około 3,3 mld zł. Jego wysokość uplasowała Kylie Jenner na 27 miejscu rankingu Forbes wśród najbogatszych kobiet w USA. Prześcignęła tym samym pozostałych członków rodziny Kardashian-Jenner, zbliżając się do czołówki najbogatszych Amerykanów. Co ciekawe Mark Zuckerberg w tym samym wieku miał majątek wart miliard USD, czyli bardzo zbliżony do Amerykanki.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*