Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

5 banków, które płacą za otwarcie konta firmowego

1500 zł rocznej premii, bonus w wysokości 50 zł miesięcznie przez pół roku oraz 150 zł na start za wykonanie przelewu do ZUS– tak banki nagradzają nowych klientów za otwarcie konta firmowego.

Właściciele nowych biznesów skrupulatnie podliczają koszty jakie ponoszą prowadząc działalność gospodarczą. Muszą przedrżeć się przez gąszcz opłat, podatków i innych danin płatnych raz w miesiącu. Dlatego wybierając rachunek firmowy warto prześledzić promocje oferowane przez banki. Może się, bowiem okazać, że za prowadzenie konta nie poniesiemy dodatkowych kosztów, a nawet zarobimy. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem w celu uzyskania informacji, jakie warunki należy spełnić aby nie płacić za prowadzenie rachunku oraz otrzymać bonus pieniężny i czy stawiane przed nami obostrzenia są realne do spełnienia.

Banki nagradzają nowych klientów

Banki prześcigają się w promocjach oferowanych klientom biznesowym. Za otwarcie rachunku firmowego można otrzymać premię pieniężną, upominki czy dostęp do dodatkowych usług. Należy jednak pamiętać, że nie ma nic za darmo. Przedsiębiorca, aby skorzystać z akcji promocyjnej banku musi spełnić warunki określone w regulaminie. Redakcja Bankier.pl sprawdziła, w których bankach przedsiębiorca zarobi najwięcej na otwarciu konta firmowego i co musi zrobić w zmian za wypłatę premii.

Na mniejszą nagrodę mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zdecydują się założyć rachunek w Orange Finanse czy PKO BP. Obie instytucje kuszą premią w wysokości 150 zł. W ramach „Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim” otrzymają kartę podarunkową, którą można wykorzystać na zakupy paliwa oraz wszelkich innych artykułów oferowanych na stacjach paliw sieci Orlen na terenie całej Polski. Natomiast w Orange Finanse na nowych klientów czeka jednorazowa premia w wysokości 150 zł, wypłacana po spełnieniu określonych przez bank warunków.

Najwięcej mogą zyska ć klienci, którzy otworzą rachunek w Alior Banku. Zakładając iKonto Biznes, można zgarnąć nawet 1500 zł. Premia jest wypłacana przez pełen rok, maksymalnie po 125 zł w każdym miesiącu. Należy jednak pamiętać, że promocja jest skierowana wyłącznie do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wcześniej nie posiadały żadnych produktów dla przedsiębiorców w Alior Banku.

Kolejną, pod względem atrakcyjności, promocję przygotował Idea Bank. Właściciele nowych biznesów, którzy zdecydują się na założenie konta Firma To Ja mogą wziąć udział w akcji „Premiowanie za bankowanie”, w ramach której otrzymają 600 zł (wypłacane po 50 zł przez 6 miesięcy).

Więcej o warunkach jakie należy spełnić aby otrzymać bonus pieniężny przeczytaj na Bankier.pl

Katarzyna Rostkowska
Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.