Burger King pozwany przez weganina

Wiele firm musi borykać się z niechęcią wybranej grupy społecznej. Szczególny problem w ostatnim czasie ma amerykańska sieć restauracji Burger King, której wytoczona została rozprawa sądowa za „wegańską” kanapkę.

Fot. EAN-PAUL PELISSIER / FORUM

Od niedawna w ofercie restauracji Burger King pojawiła się opcja dla wegan. Reklamowany był jako „roślinny” burger.  Jednak, jak podaje CNN, Philip Williams, który jest weganinem, złożył pozew przeciwko sieci. Williams oskarżył Burger Kinga o wprowadzanie w błąd, informując o sprzedaży „wegańskiej” kanapki.

Problemem okazał się fakt, że smażony jest na tych samych grillach co mięso. To nie spodobało się Williamsowi, który powiedział, że w takim przypadku nie można mówić o wegańskim daniu. Dlatego zdecydował się na złożenie pozwu przeciwko sieci, domagając się odszkodowania. Zaznaczył także, że gdyby o tym wiedział wcześniej to nie zamówił by tego burgera.

To nie odosobniony przypadek. Sieć również boryka się z tym samym problemem w Europie, gdzie klienci również złożyli pozew do sądu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*