Ranking kont firmowych

Jakie cechy powinny mieć innowacyjne firmy?

Poznanie cech innowacyjnych firmo może przyczynić się do odniesienia sukcesu w biznesie. Dzięki zrealizowanemu badaniu przez Mastercard i Harvard Business Review Analytic Services udało się poznać 5 najistotniejszych cech, którymi charakteryzuje się każda innowacyjna firma.

Cechy innowacyjnej firmy; Fot. Pexels

Liczy się szybkość

Jak wykazało badanie, każda innowacyjna firma musi wprowadzić swoje rozwiązanie w przeciągu kilku kwartałów lub tygodni. Błędnym myśleniem jest, że innowacje należy wprowadzać na rynek dopiero po kilku latach. Prawie wszyscy uczestnicy badania wskazali, że ich nowe rozwiązania trafiają do oferty bardzo szybko, niemal 96 proc.

Dane jak akcelerator

Warto poświęcić czas na szeroko pojętą naukę. Jednak na wiele spraw warto spojrzeć na różne perspektywy. Prawdziwi innowatorzy wyciągają bowiem wnioski z wielu źródeł. Jak wskazało badanie, niemal 73 proc. innowatorów wykorzystuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne źródła danych.

Wyznaczanie priorytetów

Innowacje, nad którymi pracuje twórca, nie może być traktowana jako dodatek. Niemal 90 proc. przedsiębiorców nadaje swoim wysiłkom w zakresie innowacji wysoki priorytet na najwyższym szczeblu zarządzania.

Kultura organizacyjna ma znaczenie

Cecha ta dotyczyć się już będzie firm zatrudniających pracowników. Warto także ich zachęcać do tego,  by zachowywali się jak przedsiębiorcy. Dzięki temu można w nich obudzić kreatywne myślenie, które może przyczynić się do stworzenia nowych innowacji. Z tą tezą zgodziło się niemal 84 proc. przedsiębiorców.

Koncentracja na zaspokajaniu potrzeb klientów

Prawie połowa konsumentów oczekuje od firm tworzenia nowych produktów, usług i funkcji, które są zgodnych z ich potrzebami. Przedsiębiorstwa powinny koncentrować się na wprowadzaniu innowacji, aby spełniać te oczekiwania.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.