Duży podmiot przejmuje udziały w start-upie Addepto

Grape Up, firma technologiczno-konsultingowa budująca kluczowe rozwiązania informatyczne dla dużych globalnych firm z sektora Automotive, Insurance, Finance & Retail, przejęła Addepto, eksperta w dziedzinie wdrażania technologii AI/ML i Big Data. W ten sposób Grape Up poszerza swoje kompetencje w zakresie sztucznej inteligencji.

W ramach transakcji Grape Up przejmie większościowy pakiet udziałów w Addepto. Proces przejęcia zostanie zakończony w trzecim kwartale br. Wielkość inwestycji to kilka milionów złotych. Grape Up i Addepto będą funkcjonowały niezależnie od siebie, ale jednocześnie będą ściśle współpracowały w zakresie dostarczania usług i produktów dla swoich klientów, wykorzystując uzupełniającą się wiedzę i kompetencje.

Addepto to polska firma technologiczna tworząca rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i Big Data dla przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki – od branży finansowej i lotniczo-kosmicznej po produkcyjną czy handlową. Przez realizację ambitnych projektów dla klientów z listy Fortune 500, Addepto zbudowało doświadczenie w najbardziej innowacyjnych obszarach, jak Computer Vision, Machine Learning, Big Data, czy Data Engineering.

Inwestycja w Addepto to przyspieszenie realizacji strategii rozwoju Grape Up przez pozyskiwanie kompetencji i wzbogacenie oferty o umiejętności pozwalające pomagać globalnym korporacjom w tworzeniu kluczowych i innowacyjnych systemów IT. Grape Up już teraz z powodzeniem realizuje projekty w obszarze AI i Machine Learning dla swoich klientów. Wraz z poszerzeniem usług o Big Data i Data Engineering, krakowska firma będzie mogła jeszcze skuteczniej wspierać partnerów biznesowych w wykorzystaniu technologii opartych na przetwarzaniu danych do optymalizacji kosztów oraz zwiększenia sprzedaży.

„Addepto idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju firmy wokół najbardziej innowacyjnych technologii. Jako Grape Up od dwóch lat konsekwentnie inwestujemy w produkty i kompetencje w obszarze AI i Data Science. Wiedza i projekty zrealizowane przez zespół Addepto wzbogacają nasze doświadczenie z zakresu Big Data i Data Analytics” – tłumaczy powody inwestycji Konrad Siatka, CEO Grape Up.

Addepto ma za sobą okres intensywnego wzrostu przychodów – o ponad 170% w porównaniu z rokiem poprzednim – i w pełni wykorzystuje zarówno rosnący popyt na rozwiązania w obszarach sztucznej inteligencji, jak i startupową kulturę firmy, która wspomaga szybkie skalowanie działalności biznesowej.

Spółka Grape Up zanotowała w minionym roku przychód na poziomie 42 milionów złotych, co oznacza wzrost o blisko 50 proc. w porównaniu do 2019 roku. Doskonałe wyniki finansowe pozwalają Grape Up inwestować w kluczowych obszarach, zapewniających spółce dalszy dynamiczny wzrost w najbliższych latach.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*