Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Efekt koronawirusa. Brytyjczycy spotykają się przy piwie w wirtualnym pubie

Większość Brytyjczyków w każdy piątek wybiera się do lokalnego pubu. Jednak cotygodniowy rytuał przegrał z koronawirusem, lecz nie w pełni, bowiem z długą tradycją ciężko jest wygrać. Na wyspach powstał wirtualny pub, który cieszy się sporym zainteresowaniem – informuje SkyNews.

wirtualny pub

W Wielkiej Brytanii powstał wirtualny pub; Fot. FORUM/ David W Cerny

Niemal dwa tygodnie temu, rząd brytyjski zdecydował się nakazać zamknięcia wszystkich pubów, klubów, restauracji, kin, muzeów, siłowni i wszelkich miejsc rozrywki, by zatrzymać epidemię koronawirusa. Jednak najbardziej bolesne dla mieszkańców wysp okazało się zamknięcie pierwszego z wymienionych miejsc, czyli pubów. To wszystko przez długą tradycję, co piątkowego odwiedzania tego typu lokali.

Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry, tak w skrócie można opisać najnowszy pomysł Brytyjczyków. Aby podtrzymać tradycje, ale i dobre relacje międzyludzkie, zdecydowano się na przeniesienie pubów do własnych mieszkań, za pośrednictwem łączy internetowych. Na pomysł wpadła organizacja CAMRA, czyli stowarzyszenie zwolenników tradycyjnego, brytyjskiego piwa górnej fermentacji oraz pubów.

– Chociaż nic nie może zastąpić społeczności stworzonej przez prawdziwy lokalny pub, to jednak chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym będzie można nie tylko wspólnie napić się piwa czy cydru, ale również porozmawiać i spotkać się – mówi Nik Antona, prezes CAMRA dla SkyNews. – Wszyscy doświadczamy izolacji społecznej i samotności, dlatego teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej jest wspólne spędzanie czasu, aby wspierać się nawzajem”.

Swego czasu również Polacy mieli podobny pomysł, jednak ówcześnie nikt jeszcze nie słyszał o epidemii spowodowanej koronawirusem. Rodacy opracowali aplikację, „Bimber”, dzięki której nie trzeba by było pić w samotności.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.