FintechOS pozyskał 12,7 mln euro na globalną ekspansję

Branża fintechów nie należy do najprostszych, jednak im się udało. FintechOS, który stworzył platformę finansową nowej generacji opartą o hiperpersonalizację i automatyzację, pozyskał 12,7 mln euro w związku z emisją akcji serii A. Głównymi inwestorami tej serii są fundusz inwestycyjny OTB Ventures oraz Digital East Fund.

Teodor Blidarus i Sergiu Negut; Fot. materiały prasowe

Założony w 2017 roku przez doświadczonych przedsiębiorców Teodora Blidarus’a i Sergiu Negut’a, FintechOS ma obecnie klientów w ponad 20 krajach na trzech kontynentach. Technologia rozwijana przez FintechOS umożliwia tradycyjnym bankom i firmom ubezpieczeniowym szybkie dostosowanie się do nieustannie zmieniających się oczekiwań i potrzeb klientów, a dzięki temu skuteczne konkurowanie z fintechami. W oparciu o tę technologię, banki i ubezpieczyciele mogą bardzo szybko wprowadzać na rynek nowe produkty i usługi, które są w pełni cyfrowe, oparte na danych klienta i wysoce spersonalizowane pod jego potrzeby. Ponadto czas wprowadzenia produktów lub usług w oparciu o FintechOS trwa tygodnie, a nie jak wcześniej miesiące lub nawet lata. FintechOS można wdrożyć zarówno w środowisku multi-cloud, jak i lokalnym. Firma oferuje wsparcie w procesie uruchamiania usług w chmurze, a także gwarantuje pełną kompatybilność nowych rozwiązań z istniejącym środowiskiem IT klientów.

– Nasze podejście do rozwoju technologii jest niekonwencjonalne, ponieważ w centrum naszych działań zawsze jest klient. Stworzyliśmy FintechOS, aby przekształcić branżę finansową, umożliwiając bankom i firmom ubezpieczeniowym szybsze działanie i reagowanie, co ma się przełożyć na  wyższą użyteczność systemu i łatwość jego obsługi przez klientów. W efekcie wysoce spersonalizowane usługi są teraz dostępne de facto od ręki — mówi Teodor Blidarus, CEO i współzałożyciel FintechOS.

– Chętnie inwestujemy w firmy technologiczne o wyjątkowej pozycji i z potencjałem wykładniczego wzrostu. Technologia FintechOS jest rewolucyjna w tym sensie, że zapewnia kompleksową automatyzację i cyfryzację usług i produktów oferowanych przez tradycyjne banki i firmy ubezpieczeniowe. Dzięki relatywnie niskiej cenie i wszechstronności zastosowania przekłada się to na ogromne oszczędności i stymuluje rozwój instytucji finansowych — mówi Adam Niewiński, General Partner w OTB Ventures.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*