Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Firmę założysz przez internet w iPKO

PKO Bank Polski zamierza usprawnić zakładanie własnej działalności gospodarczej poprzez system bankowości internetowej – pisze portal PRNews.pl. Nieoficjalne doniesienia mówią, że pomysł ten najprawdopodobniej wykorzysta również mBank.

Źródło: YAY Foto/ leungchopan

Nie tak dawno portal MamBiznes.pl wyjaśniał jak założyć w krótkim czasie własną firmę, krok po kroku. Jednak za sprawą bankowości internetowej ten proces znacząco przyśpieszy. Klienci PKO Banku Polskiego, nie będą już musieli składać wniosków bezpośrednio na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. By rozpocząć własny biznes wystarczy wykorzystać własne internetowe konto bankowe w iPKO i tam wypełnić odpowiedni formularz.

– Dotychczasowe statystyki wykorzystania przez klientów naszych serwisów transakcyjnych do załatwiania spraw np. w urzędach pokazują, że klienci doceniają taką formę i wygodę kontaktu. Wraz z cyfryzacją usług z administracji, we współpracy, chcemy zaoferować nowe rozwiązania. Prowadzimy intensywne prace nad wdrożeniem możliwości założenia działalności gospodarczej w bankowości elektronicznej. Zbliżamy się do etapu prowadzenia testów. To kolejny krok realizacji naszej strategii – cytuje portal PRNews.pl Michała Macierzyńskiego, zastępcę dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim.

Z nieoficjalnych informacji podawanych przez portal PRNews.pl wynika, że mBank również jest zainteresowany podobnym rozwiązaniem.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.