Ranking kont firmowych

Gwiazdy Hollywood coraz częściej decydują się na własny biznes. Oto ich biznesy

Gdy otrzymuje się przepustkę do Hollywood pojawia się wiele możliwości. Jednak nie tylko w branży aktorskiej gwiazdy odnoszą sukces, ale także realizują z sukcesem własne biznesy. Oto historie kilku firm, prowadzonych przez celebrytów.

Sandra Bullock

Fot. FORUM/ FABRIZIO BENSCH

Amerykańska aktorka niemieckiego pochodzenia Sandra Bullock swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła od debiutu w dreszczowcu Hangmen w 1987 roku. Od tej pory jej kariera zaczęła się w błyskawicznym tempie rozwijać. Jednak w pewnym momencie podjęła decyzję, by spróbować swoich sił nieco w innym biznesie. Ten czas przyszedł w listopadzie 2006 r., Bullock założyła restaurację Bess Bistro w Austin w Teksasie. Jednak w 2015 roku aktorka zrezygnowała z prowadzenia tego biznesu. W międzyczasie natomiast otworzyła inny biznes, Walton’s Fancy and Staple. Jest to piekarnia, ekskluzywna restauracja oraz sklep z kwiatami w jednym. Firma oferuje również usługi planowanie imprez

Justin Timberlake

Fot. FORUM/ MEGA

Kariera amerykańskiego wokalisty Justina Timberlake’a rozwinęła się dość szybko w 1996 roku. Jednak początkowo występował wspólnie z innymi wokalistami w ramach zespołu „NSYNC”. Na karierę solową, Timberlake zdecydował się dopiero w 2002 roku, kiedy to wydał debiutancki album Od tego momentu jego popularność tylko wzrastała, którą postanowił wykorzystać. Zainwestował w upadający biznes MySpace, który był poprzednikiem Facebooka. Za udziały w 2011 roku zapłacił 35 mln USD. Jego popularność sprawiła, że portal zaczął zyskiwać nowych użytkowników.

Kate Hudson

Fot. FORUM/ Dave Bedrosian

Aktorka pochodzenia węgierskiego i włoskiego, znana z ról m.in. z komedii „Ja, ty i on” czy też filmu biograficznego „Deepwater Horizon”. Jednak w ostatnich latach liczba ról aktorskich, w które wciela się gwiazda stale maleje. Wynika to z tego, że celebrytka zaczęła poświęcać się coraz bardziej swojemu biznesowi. W 2013 roku wspólnie z firmą JustFab założyła Fabletic, która sprzedaje odzież damską. Firma Hudson jest obecna w 25 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych.

Dan Aykroyd

Fot. FORUM/ MIMMO CARRIERO

Kandyjsko-amerykański aktor i muzyk Dan Aykroyd, swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął jeszcze w trakcie swoich studiów, w latach 70. ubiegłego wieku. Jednak jego kariera mocno przyśpieszyła dopiero po udziale w programie „Saturday Night Live”. Występował także w filmach jak „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”, czy też „Pearl Harbor”. W międzyczasie zaczął kreować własny pomysł na biznes. Po raz pierwszy zainwestował w 1992 roku w sieć klubów muzycznych House Of Blues. Natomiast w 2007 roku stworzył własną markę wódki Crystal Head.

Armie Hammer

Fot. FORUM/ DANNY MOLOSHOK

Choć z aktorstwem związany jest już od dwudziestu lat, jednak dopiero od niespełna dziesięciu odnosi duże sukcesy. Zaczęło się od roli w filmie „The Social Network”, opowiadającym o powstaniu Facebooka. Następnie była rola w filmie „Królewna Śnieżka” oraz wcielił się w głównego bohatera głośnego filmu „Tamte dni, tamte noce”. Jednak Hammer nie zajmuje się tylko aktorstwem, ale także własnym biznesem, choć jest jednym z najmniejszych spośród prowadzonych przez gwiazdy kina. Wspólnie z żoną Elizabeth Chambers prowadzi piekarnię Bird Bakery San Antonio w Teksasie, gdzie oboje samodzielnie zajmują się wytwarzaniem pieczywa.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.