Ranking kont firmowych

Historia o tym, jak zebrano 4,15 mln zł na piwo

Branża piwowarska w Polsce radzi sobie coraz lepiej. Polacy coraz częściej wybierają piwa z lokalnych browarów. Już niebawem w Wieprzy koło Żywca powstanie nowy browar PINTA Barrel Brewing. Realizacja tego pomysłu okazała się możliwa dzięki zbiórce w ramach crowdfundingu, gdzie łączną kwotę, którą udało się pozyskać wynosiła blisko 4,15 mln zł.

Fot. materiały prasowe

Swoją przygodę Ziemowit Falat wraz z Grzegorzem Zwierzyną i Markiem Semla zaczynał swoją przygodę od 2011 roku. Od tamtego czasu ich biznes gwałtownie się rozrastał. W ostatnim czasie firma postanowiła jeszcze bardziej zwiększyć swoją produkcję, dlatego postanowiono o realizacji nowego browaru w Wieprzu koło Żywca. Jednak aby sfinansować nową inwestycję, twórcy postawili na crowdfunding. Przez ten czas 1329 inwestorów wpłaciło kwotę 4 149 846 zł na budowę browaru specjalizującego się w piwach starzonych – PINTA Barrel Brewing SA.

Poznaj historię browaru PINTA

Dzięki kampanii crowdfundingowej powstanie browar specjalizujący się w produkcji piw premium, starzonych w beczkach po mocnych alkoholach. – Od początku piwnej rewolucji wierzyliśmy w siłę społeczności zgromadzonej wokół marki PINTA. To dlatego zdecydowaliśmy się na zwrócenie się do miłośników naszych piw i zaprosiliśmy ich do udziału w naszym nowym przedsięwzięciu, jakim jest PINTA Barrel Brewing. Tak wielkie i hojne wsparcie naszych planów to jest prawdziwy piwny sztos! – podsumował Ziemowit Fałat, współtwórca Browaru PINTA sp. z o.o. i współtwórca konceptu PINTA Barrel Brewing SA. – Nowy browar będzie warzyć piwa starzone w drewnianych beczkach z rozmachem znacznie przekraczającym obecne możliwości całej polskiej czołówki browarów, które robią piwa typu Barrel Aged. Zebrana kwota wystarczy, by wznieść budynek browaru i w pełni go wyposażyć – dodał.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.