Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Seks nie może być tematem tabu. Startup LOVA dba o życie intymne kobiet i ich edukację w tym zakresie

LOVA

Startup LOVA został założony rok temu i jako pierwsza firma tego typu dba o życie intymne kobiet oraz ich edukację w tym zakresie. Sprzedaż produktów idzie coraz lepiej, a styczeń może być rekordowy dla spółki.

LOVA to startup, który powstał na początku 2023 roku z myślą o kobietach. Jest on odpowiedzią na takie tematy tabu jak przyjemność seksualna czy życie intymne. Według danych na podstawie ankiety „Zdrowie intymne kobiet” z 2022 roku, aż 55% kobiet ma problemy z pożądaniem, nie wspominając o braku przyjemności ze stosunku. Dlatego wspólnie z ekspertami, LOVA stworzył produkty pielęgnacyjne oraz pierwszą aplikację m.in. z audio-erotykami.

„LOVA jako pierwsza tego typu firma na polskim rynku chce nie tylko zadbać o zdrowie intymne kobiet, ale także ich przyjemność i satysfakcje w sferze seksualnej. Aż 55% kobiet cierpi z powodu zaburzeń pożądania, a wiele z nich nie odczuwa przyjemności z seksu (…) Dla tych kobiet, które coraz śmielej eksplorują temat szeroko rozumianej seksualności z pomocą przychodzi LOVA. Startup, który stworzył gamę produktów dla wsparcia doznań, przyjemności i zdrowia intymnego, a także pierwszą w Polsce aplikacją z treściami edukacyjnymi i audio-erotykami, które pobudzą wyobraźnię i będą odpowiedzią na fantazje Polek” – komentuje dla Mam Biznes Iwona Połatyńska, jedna z założycielek startupu.

Warto przeczytać: SpeedUp Energy Innovation powiększył swój portfel o cztery startupy. Fundusz wspiera innowacyjne rozwiązania z obszaru energetyki czy ekologii

Produkty LOVA

Startup LOVA został założony na początku 2023 roku. Projekt został sfinansowany ze środków własnych wraz ze wsparciem aniołów biznesu m.in. z branży e-commerce oraz finansów. W przyszłości spółka nie wyklucza pozyskania dodatkowego finansowania, które miałoby umożliwić szybsze wprowadzenie nowych produktów czy inicjatyw.

LOVA w swojej ofercie ma produkty pielęgnacyjne oraz poprawiające jakość życia seksualnego, które powstały we współpracy z ekspertami. Jak wskazuje współzałożycielka, sprzedaż stale rośnie, a styczeń może okazać się dotychczas najlepszym miesiącem.

„Od momentu uruchomienia sprzedaży w lutym zeszłego roku stale poszerzamy grono nie tylko nowych klientów, ale także osób kupujących nasze produkty cyklicznie. Zainteresowanie produktami LOVA rośnie i przewidujemy, że styczeń będzie dla nas najlepszym sprzedażowo dotychczas miesiącem. Wynika to z naszych działań reklamowych, ale także akcji edukacyjnych i wdrożonych mechanizmów marketing automation” – mówi nam Iwona Połatyńska.

LOVA

Źródło: LOVA

Spółka nie poprzestaje na tych produktach. W planach na pierwszą połowę 2024 roku ma poszerzenie oferty o artykuły kosmetyczne oraz suplementy diety. Aby normalizować temat seksu, by nie był on cały czas tabu, startup chce wprowadzić do sprzedaży gadżety erotyczne. Obecnie można je kupić głównie w sex-shopach, pomimo że mogą one służyć również jako narzędzia terapeutyczne.

Pomimo że oferta produktów jest dedykowana kobietom, to mężczyźni również są klientami startupu. Nie tylko kupują prezenty swoim partnerkom, ale również w parze stosują produkty LOVA. W przyszłości mogą pojawić się artykuły dedykowane tylko mężczyznom.

Audio-erotyki i nie tylko

LOVA to nie tylko produkty poprawiające życie seksualne. To również aplikacja, na której udostępnianie są treści edukacyjne oraz audio-erotyki, aby pobudzać wyobraźnię kobiet. Jest ona dostępna za darmo dla wszystkich klientów przez 30 dni od zakupu. Dla innych użytkowników dostępna jest w modelu subskrypcyjnym z darmowym okresem próbnym.

Do swojej kampanii edukacyjnej, LOVA chce zapraszać ekspertów m.in. lekarzy czy edukatorów seksualnych. Prowadzona jest akcja „Seks to nie wstyd” wspólnie z dziennikarką Mariolą Bojarską-Ferenc. Dzięki niej startup chce dotrzeć do jeszcze większej liczby kobiet, które oczekują zadowolenia z życia seksualnego.

Rozwój aplikacji i poszerzanie oferty produktowej to nie wszystko. „W 2024 roku będziemy skupiać się na rozwoju naszej oferty i kompleksowym zaopiekowaniu zdrowia intymnego i seksualnego naszych klientek i klientów. Planujemy poszerzenie naszej oferty o produkty dedykowane konkretnym grupom wiekowym czy sytuacji życiowej. Naszym celem jest między innymi wdrożenie produktów dedykowanych kobietom w ciąży i matkom karmiącym” – podkreśla Iwona Połatyńska.

Warto przeczytać: Polacy stworzyli jeden z najlepszych startupów AI na świecie. Wycena ElevenLabs przekroczyła 1 mld USD

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.