Jakie biznesy prowadzą Piotr Żyła, Stefan Hula czy Mariusz Pudzianowski?

Wielkie święto sportu właśnie trwa. Jednak wielu sportowców rywalizuje nie tylko na arenie sportowej, ale również w biznesie. Oto 6 polskich sportowców, którzy zmagania sportowe łączą z prowadzeniem własnej firmy. 

Piotr Żyła

Foto: FORUM/ Tomasz Krufczyk

Polski skoczek narciarski odnosi sukces nie tylko w sporcie. Wykorzystując swą rozpoznawalność postanowił zająć się modą. Produkuje on czapki Heho, w których bardzo często się pokazuje. Wszystko zaczęło się od prezentu – czapki, który dostał od żony. Za namową również kibiców, zdecydowali się na ich sprzedaż.

Jan Ziobro

Foto: FORUM/ Radoslaw Jozwiak

Kolejny skoczek narciarski na naszej liście. Prowadzi on firmę rodzinną „Meble Ziobro”, która działa na rynku od 60 lat. Sportowiec często podkreśla, że nie traktuje swojej aktywności jako pracy, gdyż produkcja mebli dla niego to coś więcej.

Mariusz Pudzianowski

Nie tylko zimowi sportowcy mogą poszczycić się tytułem biznesmana. Mariusz Pudzianowski, zawodnik MMA, w Białej Rawskiej prowadzi sale bankietową „U Pudziana”. Jednak to nie jedyny jego biznes. Prowadzi również firmę transportową.

Stefan Hula

Foto: FORUM/ Radoslaw Jozwiak

Biznes prowadzi wraz ze swoją żoną Marceliną. Przygotowują oni kombinezony dla sportowców pod marką Huligan’s. Sam Stefan Hula niejednokrotnie występował w stroju, wyprodukowanym przez jego firmę.

Karol Bielecki

Foto: FORUM/ Maciej Zienkiewicz

W biznes restauracyjny zaangażował się piłkarz ręczny, Karol Bielecki. Jak często podkreślał od zawsze marzył o otwarciu własnej restauracji. Udało się mu to w 2014 roku, gdy powstał lokal „Solna 12” w Kielcach.

Jakub Błaszczykowski

Foto: FORUM/ Jan Huebner

Reprezentat Polski w piłce nożnej jest współwłaścicielem Centrum Rozrywki Kubatura w Opolu. Na uruchomiony w 2013 roku kompleks składa się pub sportowy, kręgielnia oraz klub muzyczny. Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Tomasz96

12 lutego 2018 Odpowiedz

Faktycznie, wiele z tych informacji można znaleźć m.in. w http://google.com ale dobrze, że ktoś to zebrać w całość.

Avatar

sdfdsfdsf

12 lutego 2018 Odpowiedz

wow cóż za obszerny artykuł masakra

Avatar

Marian

29 grudnia 2019 Odpowiedz

Moze Stefan zacznie pracowac np na budowie? Jego czas nie naszedl ale Minol.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*