Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kamil Grosicki wspiera polski start-up piłkarski

Polski piłkarz Kamil Grosicki został ambasadorem start-upu Bitacademy.io, który łączy technologię blockchain ze szkołą piłkarską. Dzięki temu pomysłowi, będzie można wyłowić talenty piłkarskie z najodleglejszych zakątków świata, a kibice będą mogli zarządzać działaniami swojego klubu.

Na zdjęciu Kamil Grosicki; Fot. FORUM/ Marcelo Machado de Melo

Pomysł na biznes, który wsparł Kamil Grosicki zrodził się na Dolnym Śląsku i stał się globalną firmą. – My budujemy akademie piłkarskie i portal blockchainowy, a kibice mogą bezpośrednio inwestować w młodych, perspektywicznych zawodników – mówi CEO Tomasz Krzystek.

Dziś piłka nożna to ogromne pieniądze, jednak tylko mała grupa osób może z niej skorzystać. W dużej mierze ogranicza się to do miejsca urodzenia. Zatem jeśli ktoś przyszedł na świat na Starym Kontynencie to ma największe szanse na osiągnięcie sukcesu. Gorzej jest w przypadku osób urodzonych na innych kontynentach. Co więcej dzisiaj kibic nie tylko chce obejrzeć dobry mecz, ale także nim zarządzać. Rozwiązaniem na te problemu ma być technologia blockchain.

– Narasta coraz większa frustracja wśród kibiców, którzy tak naprawdę przestali być częścią piłkarskiej gry. Gdzieś tam w chmurach są olbrzymie pieniądze Premier League i innych wielkich klubów, miliony płacone miesięcznie piłkarzom, ten świat trochę odjechał. Z drugiej strony tona fanów, która chciałaby poczuć się bliżej tego wszystkiego i kreować ten świat, nie tylko kupując bilety na mecz – mówi założyciel start-upu.

W ten biznes zaangażowało się już 20 osób z całego świata, którzy są ekspertami rynku piłkarskiego i IT. Niedawno do tego grona dołączył także polski piłkarz Kamil Grosicki, który został ambasadorem firmy. – Decentralizujemy rynek umożliwiając fanom być bliżej sportu i wpływać na niego bezpośrednio. Pomagamy też dzieciakom, zwiększając ich szanse na osiągnięcie sukcesu w piłce nożnej. Wszyscy wygrywają – mówi Kamil Grosicki.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Realista 2 kwi 2019 (14:04)

To się nazywa produkt idealnie skrojony pod inwestora:-) brakuje jeszcze deweloperki i elektromobilności