Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Łatwiejszy start dla innowacyjnych pomysłów

Wejście na rynek z nowym biznesem i technologią jest ryzykownym przedsięwzięciem. Opiera się na testach nowatorskich rozwiązań, modeli biznesowych i zbudowaniu dla siebie niszy. Aby zwiększyć szanse powodzenia i osiągnięcia sukcesu można skorzystać ze wsparcia tzw. inkubatorów. Swoją działalność rozpoczął właśnie bezpłatny program BTM Biznes Starter, który korzysta z szerokiego doświadczenia BTM w doradztwie i wprowadzaniu innowacji.

Fot. Shutterstock/ 13_Phunkod

Inkubatorów mających wspierać młodych przedsiębiorców i ich pomysły wciąż przybywa. Większość z nich sprowadza się jednak do doradztwa, szkoleń i bardzo teoretycznego wsparcia. Startupy potrzebują zaś mentoringu z prawdziwego zdarzenia w warunkach rynkowych i prowadzenia krok po kroku w opracowaniu i ochronie patentu, budowaniu zespołu, strategii zarabiania czy marketingu. Ma to szczególne znaczenie dzisiaj, kiedy wiele branż trwale zmienia zasady swojego funkcjonowania pod wpływem pandemii koronawirusa i wymaga bardzo elastycznego podejścia.

– Za cel stawiamy sobie najpierw zbadanie potencjału oraz potrzeb każdego rozwiązania, a następnie przeprowadzenie go przez newralgiczny etap wejścia na rynek. Zapewniamy narzędzia i rozwiązania, które pomagają zbudować, zabezpieczyć i skalować młody biznes. Mamy na pokładzie ekspertów, którzy osobiście przeszli przez serię procesów komercjalizacji w obszarze medium-high-tech czy life science i na co dzień tworzą strategie ochrony własności intelektualnej. Koniec końców nasze działanie sprowadza się do tego, że wspólnie z przedsiębiorcami budujemy wartość ich pomysłu i zamieniamy go w biznes, który jest atrakcyjny dla dużych inwestorów – mówi Krystian Bania, menadżer BTM Biznes Starter.

Inkubacja w BTM Biznes Starter jest bezpłatna. Uczestnicy programu otrzymują m.in. dostęp do pakietu inkubacyjnego przez okres do 1,5 roku, wsparcie przy budowie modelu biznesowego i określeniu strategii rynkowej, obsługę księgową, kadrową, prawną, ICT, oraz dostęp do sieci kontaktów (m.in. kancelarii patentowych, ekspertów wyceny IP, uczelni, naukowców i funduszy inwestycyjnych różnych specjalizacji). Warunki, które należy spełnić to czas działalności poniżej 3 lat, status spółki lub jednoosobowej działalności gospodarczej oraz rejestracja działalności bądź gotowość do rejestracji w województwie warmińsko-mazurskim.

– Przez ponad 10 lat obecności na rynku zrealizowaliśmy ponad 150 projektów w ramach 4 programów akceleracyjnych, a do tego rocznie wykonujemy ponad 100 usług doradczych. Przykładem może być tu urządzenie Heart Sense, czyli sonda pobierająca sygnał EKG bezpośrednio z powierzchni bijącego serca. Technologia jest na etapie drugiej rundy inwestycyjnej, a zaledwie 2-3 lata temu pomagaliśmy w opracowaniu jej architektury technicznej i patentu. W ramach inkubatora wykorzystujemy te kompetencje, aby pomóc młodym firmom wejść na rynek z możliwie najlepszym przygotowaniem, kompletnym biznesplanem i zapleczem. To jednak nie koniec. Możemy być partnerem tych przedsięwzięć na długie lata udostępniając nasze wsparcie, kontakty z siecią biznesową i źródłami kapitału – dodaje Krystian Bania.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.