Jak lokalny górnik został milionerem w ciągu doby

Niezwykła historia prosto z Tanzanii, bowiem to właśnie tam w ciągu zaledwie 24 godzin lokalny górnik stał się milionerem. Odkrył bardzo rzadkie minerały – informuje BBC.

Fot. Ministerstwo minerałów Tanzanii

Zostać milionerem jest naprawdę trudno, a osoby, które tego dokonały musiały poświęcić niekiedy wiele lat ciężkiej pracy. Jednak Saniniu Laizer dokonał tego w zaledwie w ciągu doby, zarabiając 2,4 miliona funtów (ponad 11 milionów złotych). Wszystko dzięki odkryciu tanzanitu, czyli kamieni szlachetnych o łącznej wadze 15 kg.

Tanzanit jest to jeden z najrzadszych minerałów występujących na Ziemi, tym samym jest niezwykle pożądany przez jubilerów. Występuje on w różnych odcieniach, lecz przede wszystkim zielonym, czerwonym, fioletowym i niebieskim.

O bardzo dużym szczęściu mężczyzny może świadczyć fakt, że odnalezione przez niego minerały należą do największych tanzanitów na świecie. Dotychczas największy wydobyty z nich ważył 3,3 kg, natomiast te które odkrył Saniniu Laizer miały wagę odpowiednio 9,2 kg i 5,8 kg.

– Zrobię wielkie przyjęcie – powiedział Laizer stacji BBC. Pieniądze chce między innymi zainwestować w swoją społeczność w dystrykcie Simanjiro w regionie Manyara. – Chcę zbudować centrum handlowe i szkołę. Chcę zbudować szkołę niedaleko swojego domu. Jest tu wiele biednych ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysłanie swoich dzieci do szkoły – powiedział.

Komentarze

Avatar

Zrzęda

27 czerwca 2020 Odpowiedz

mam rozumieć, że ten człowiek kupił łopatę i sito 24h wcześniej i od razu znalazł kamienie za 2.4mil zł ? Czy już rył w tej ziemi od 24lat i coś tam w końcu znalazł? Tytuł iście Onetowski, gratuluję polotu.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*