Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ministerstwo Sprawiedliwości zaskoczone liczbą skarg od małych firm

Firmy z branży budowlanej coraz częściej wysyłają skargi do Ministerstwa Sprawiedliwości. Dotyczą one przede wszystkim podwykonawców. – Wpływa ich ponad 4 tysiące miesięcznie. Przyznam, że mnie samego ta skala zaskoczyła – powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł dla Rzeczpospolitej.

Fot. FORUM/ Krystian Maj

Nowy projekt Ministerstwa Sprawiedliwości ma wyrównać szansę między koncernami, a podwykonawcami z sektora budowlanego . Konieczność zmian wynikła z bardzo dużej liczby skarg, które trafiały do resortu.

– Tysiące małych i średnich przedsiębiorstw budowlanych zostało doprowadzonych do tragicznej sytuacji przez nieuczciwych rynkowych gigantów. Wskutek nieetycznych, a może nawet przestępczych, działań wielkich koncernów część przedsiębiorców splajtowała, a część jest na skraju bankructwa – powiedział wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zgodnie z nowym projektem firmy budowlane otrzymają swoje należności od banku, gdy inspektor budowlany poświadczy o solidnym i zgodnym z umową wykonaniu prac. Co więcej, według założeń resortu, inwestycje będą podzielone na etapy, a więc pieniądze będą spływać do wykonawców transzami.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.