Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Unia Europejska nałożyła cła na chińskie rowery elektryczne

Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej nałożone zostały cła na rowery elektryczne – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Głównym celem jest ochrona europejskich producentów elektrycznych rowerów, przed dużym importem z Chin.

Fot. FORUM/ Carlos Barria

Wczoraj zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej zostały wprowadzone cła na sprowadzane z Chin rowery elektryczne. Nowy podatek ma jednak charakter tymczasowy. Maksymalnie może on wynieść nawet 83,6 proc. Jednak zdecydowana większość rowerów będzie objętych cłem nie wyższym niż 37 proc.

Wprowadzenie ceł jest wynikiem wpłynięcia skargi złożonej przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Rowerów w październiku ubiegłego roku. Według nich chińskie rowery elektryczne były sprzedawane w UE po sztucznie zaniżonych cenach, co uderzało w europejskie firmy. Obecna wysokość nowych stawek ma pozostać bez zmian do stycznia 2019 roku. Wtedy Komisja Europejska podejmie decyzje o tym czy tymczasowe cła przekształcą się w stałe, czy też może ulegną obniżeniu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Leszek 19 lip 2018 (17:48)

Dopłaty do elektrycznych aut z importu? a cła do elektrycznych rowerów? Czyli jak zamkniemy ostatnią kopalnie znikną dopłaty do OZE?