Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Największy konkurent Ubera wkracza do Europy

Indyjska firma Ola, jeszcze do niedawna była małym lokalnym biznesem, który rozrósł się do ogromnych rozmiarów. Dzięki temu Ola stała się realną konkurencją dla Ubera. Swoją ekspansję do Europy indyjska firma rozpoczyna od  Wielkiej Brytanii.

Na zdjęciu założyciel oraz CEO Bhavish Aggarwal; Fot: FORUM/ SHAILESH ANDRADE

Ola została założona w 2011 roku przez Bhavisha Aggarwal i Ankit Bhati, czyli niecałe 2 lata później od Ubera. Obejmuje ponad 110 miast w Indiach, gdzie oferuje licencjonowane taksówki, prywatne samochody, które można wynająć oraz  ryksze. Wszystko to, podobnie jak w przypadku Ubera, zamawiane jest przez specjalną aplikację.

Czas na ekspansję

Indyjska firma rozwijała się w imponującym tempie. Dostrzegli to m.in. chińscy inwestorzy, którzy wsparli start-up kwotą 3 milionów dolarów. Pozwoliło to firmie po raz pierwszy wyjść po za granice Indii. Jako pierwszy kraj, na początku tego roku Ola wybrała Australię, gdzie podobnie jak w Indiach firma bardzo szybko się rozwija.

Jednak na kraju kangurów indyjska firma nie poprzestała. Tym razem za cel Ola wybrała Stary Kontynent, a dokładniej Wielką Brytanię. Usługa będzie początkowo dostępna w południowej Walii oraz w Menchesterze. Jednak jak zapowiadają twórcy biznesu, w najbliższym czasie usługa zostanie rozszerzona o kolejne miasta.

Bhavish Aggarwal, współzałożyciel Oli nazwał Wielką Brytanię w wywiadzie dla TechCrunch „fantastycznym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej”. Należy przypomnieć również, że jego największy konkurent, Uber na wyspach brytyjskich ma liczne problemy z uzyskaniem zgód na prowadzenie działalności w wielu miastach.

Przeczytaj także na Mambiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.