Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Miliarder chce stworzyć konkurencję dla Facebooka

Po głośnym skandalu związanym z wykorzystanie danych setek tysięcy użytkowników Facebook’a przez Cambridge Analytica, może pojawić się alternatywa dla popularnego portalu społecznościowego. To za sprawą indyjskiego miliardera Ananda Mahindra, który ogłosił, że chciałby stworzyć konkurencyjny portal.

Foto: Reuters/ Dado Ruvic

Anand Mahindra to jeden z najbogatszych mieszkańców Indii, jego majątek szacowany jest na 1,7 mld USD. Zawdzięcza go dzięki udanym biznesom, w bardzo różnych branżach m.in. w motoryzacji czy nieruchomościach.

Na początku tego tygodnia, miliarder przeprowadził wiele rozmów z przedsiębiorcami z indyjskiej branży IT. Dzięki temu pojawiła się możliwość stworzenia nowego portalu społecznościowego, działającego na podobnych zasadach jak Facebook. Co więcej, wielu przedsiębiorców, ale i zwykłych użytkowników z tego kraju wyraża chęć przeniesienia swojego konta do „indyjskiego Facebooka”. Według raportu opublikowanego w czerwcu przez amsterdamską firmę The Next Web, Indie mają największą liczbę użytkowników Facebooka z 241 milionami aktywnych użytkowników. Może to oznaczać pojawienie się poważnego rywala na rynku portali społecznościowych.

Obecny kryzys Facebook’a jest największy od początku istnienia firmy. Od czasu ujawnienia skandalu, wartość firmy spadła już o ponad 50 mld USD. Co więcej część znanych firm oraz osób zamyka swoje konta na tym portalu. Wśród nich jest Elon Musk i jego firmy: Tesla oraz Space X.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
internety 29 mar 2018 (14:10)

Muszę do niego się odezwać też zamknę konto jak pójdzie na współpracę ze mną.