Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 najciekawszych start-upów z Indii

Indie to kraj kolorów, ale również start-upów. W drugim co do liczby ludności państwie świata powstaje bardzo dużo innowacyjnych biznesów skupionych przede wszystkim wokół nowych technologii. Portal MamBiznes.pl przedstawia subiektywną listę najciekawszych start-upów z Indii.

Ezetap

Foto: corp.ezetap.com

Płatność kartą przez mieszkańców Indii jest bardzo popularna. Jednak kilka lat temu wraz z popularyzacją smartfonów, zostało zaprezentowane innowacyjne rozwiązanie, jak na tamte czasy – mobilne płatności. To właśnie start-up Ezetap był pierwszy na świecie, który opracował tą technologię.

Curefit

Foto: cure.fit

Curefit motywuje i zachęca użytkowników do zdrowego trybu życia, promując zdrowe jedzenie, wykonywanie ćwiczeń i medytacje. W związku z tym Curefit został podzielony na kilka odrębnych portali: eat.fit, cult.fit, mind.fi. Start-up jest dziś wart 25 milinów USD.

Alienadv

Foto: alienadv.com

Podróżniczy start-up Alienadv skupia się na przygotowywaniu niezwykłych przygód w różnych częściach świata. – od wspinaczki na Kilimandżaro po szkołę przetrwania w Tajlandii. W ich ofercie można znaleźć ponad 110 wyjazdów w 11 krajach. Start-up został założony w 2016 roku i od razu stał się jednym z najbardziej popularnych portali w Indiach.

Indiez

indiez.io

Indiez jest platformą łączącą rekruterów wraz osobami poszukującymi pracy tymczasowej. Start-up został założony przez Nitesha Agrawala, Ishana Shrivastava, Archita Kejriwala, i Amrosea Birania. Firma warta jest dziś ponad 500 000 $ i dostępna już w ponad 30 krajach.

Mobikon

Foto: mobikon.io

Mobikon pomaga restauracjom w marketingu i rozwiązaniom problemów z klientami. Założony w 2012, start-up zajmuje się ponad 700 restauracjami. Wszystkie firmy otrzymują szczegółowe dane analityczne, feedback, marketing i wiele innych danych.  Start-up jest wart dziś 12 milionów USD.

Druva

Foto: druva.com

Pomaga wielu globalnym przedsiębiorcom takim jak NASA, Louis Vuitton w ochronie ich danych umieszczonych na serwerach oraz w chmurze, ale także analizuje te dane pokazując występujące trendy. Obecnie główna siedziba mieści się w Kalifornii.

Capital Float

Foto: Capitalfloat

Jest to jedna z pierwszych platform oferujących pożyczki dla start-upów. Stanowi on alternatywe do kapitału pochodzącego z banków. Capital Float zarejestrowany jest jako instytucja finansowa, dzięki czemu może ponosić większe ryzyko inwestując w start-upy. W 2013 łączna suma pożyczek wyniosła 327 mln USD.

MilkBasket

Foto: milkbasket

Start-up został założony przez Ananta Goela, Ashisha Goela, Anuraga Jaina oraz Yatisha Talvadia w Gurgaon w 2015 roku. Biznes opiera się na dostawie świeżego mleka każdego dnia swoim klientom. W zeszłym roku firma miała już  1,5 mln klientów.

Flochat

Foto: flochat.in

Aplikacja, która jest połączeniem wielu aplikacjach takich jak Messenger, Uber, YouTube. Dzięki czemu korzystanie z nich staje się znacznie prostsze. Nie trzeba już włączać kilka różnych aplikacji, a wszystko można teraz zrobić w jednej. W Indiach z tego start-upu korzysta coraz więcej użytkowników.

Bombay Shaving Company

Jest to start-up z branży kosmetycznej. Swoje produkty kieruje do mężczyzn. Firma został założona w 2015 roku w Dheli. Jednak zanim została jeszcze oficjalnie otwarta, w przedsprzedaży zostało zakupionych produktów o wartości 2,3 mln USD .

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Marta 8 gru 2017 (18:06)

Ciekawe podsumowanie! :) Zawsze jakoś można znaleźć top 100 startupów z USA, UK, czy Stokholmu, sama tym się interesuję jako, że pracuję przy tworzeniu aplikacji dla tego typu firm (zapraszam przy okazji: https://zaven.co), ale wcześniej nie widziałam zestawenia z Indii. Dzięki! :)