Nawet 500 tys. zł na bieżące wydatki firmy. Trwa nabór wniosków w ramach Pożyczki Płynnościowej z BGK

Nawet 500 tys. zł pożyczki z zerowym oprocentowaniem mogą pozyskać firmy, których sytuacja finansowa pogorszyła się w związku z pandemią koronawirusa. Bank Gospodarstwa Krajowego czeka na wnioski od przedsiębiorców zainteresowanych wsparciem.

Fot. FORUM/ Pawel Sonnenburg

Pieniądze na kapitał obrotowy, wydatki związane z bieżącą działalnością, wynagrodzenia pracowników, uregulowanie należności wobec urzędu skarbowego. To tylko przykłady wydatków, które mogą zostać pokryte z Pożyczki Płynnościowej dla firmy. Kto może ubiegać się o środki i jakie warunki musi spełnić.

Brakuje Ci środków na utrzymanie firmy? Z unijną pożyczką płynnościową na 0% opłacisz faktury, rachunki i wynagrodzenia pracowników! Wnioskuj nawet o 500 tys. zł – zachęca w jednym ze wpisów Bank Gospodarstwa Krajowego. O pieniądze oferowane przez instytucję mogą się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa dotknięcie epidemią COVID-19, która negatywnie odbiła się na prowadzonej działalności gospodarczej. Zastrzyk gotówki udzielany jest na atrakcyjnych warunkach i bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Na co można przeznaczyć Pożyczkę Płynnościową?

Przedsiębiorca zainteresowany wsparciem z Pożyczki Płynnościowej zobowiązany jest do złożenia wniosku w jednej z instytucji pośredniczących, z którymi Bank Gospodarstwa Krajowego ma podpisaną umowę. Pozyskane pieniądze firma można przeznaczyć na płace personelu z uwzględnieniem składek ZUS oraz podatków. Z tych środków przedsiębiorca może także opłacić rachunki związane ze zobowiązanymi handlowymi czy wynajmem i użytkowaniem infrastruktury. Zastrzyk kapitału może zostać także przeznaczony na zakup towarów lub półproduktów niezbędnych w procesie produkcji. Warunkiem wydatkowania środków na wyżej wymienione pozycje jest to, aby dotyczyły one działalności po 1 stycznia 2020 roku.

ABC Pożyczki Płynnościowej

– organizator: Bank Gospodarstwa Krajowego za pośrednictwem instytucji finansujących
– kto może się ubiegać o wsparcie: mikro, małych i średnich firm
– sektor: dowolna
– spłata: do 6 lat
– oprocentowanie – 0%
– karencja w spłacie – do 6 miesięcy od dnia uruchomienia pożyczki
– wakacje kredytowe – wydłużenie okresu spłaty na 2 miesiące raz do roku (w pierwszym i drugim roku okresu spłaty pożyczki)
– firma może się ubiegać o więcej niż jedną pożyczkę

Komentarze

Avatar

Błąd

13 lipca 2020 Odpowiedz

„Trwa nabór wniosków” – to wprowadza w błąd, na oficjalnej stronie jest, że program jest zawieszony i nie można składać wniosków,

Avatar

luis

13 lipca 2020 Odpowiedz

Czy firma która ma zaległości w ZUS tez może się ubiegać ? czy z automatu odpada

Avatar

Michał

13 lipca 2020 Odpowiedz

Szkoda tylko że taka mała firma musi posiadać zabezpieczenie do wysokości pożyczki.

Avatar

Marcin Brzymowski MARCINREMO

14 lipca 2020 Odpowiedz

W dniu dzisiejszym urząd skarbowy zajol mi konto i moja firma upada ale dla nich podatek to rzecz święta i chociaż jestem jedynym zywicielem 5 osobowej rodziny to zostawili nam 200zl umrę z głodu i wywala nas na ulicę i nikt się tym nie przejmie… Taka jest prawda
Pozdrawiam serdecznie
Marcin Brzymowski MARCINREMO jeszcze…

Avatar

muzerbe

14 lipca 2020 Odpowiedz

czy można taką pożyczkę przeznaczyć na spłatę innych kredytów?

Avatar

TiDi1971

14 lipca 2020 Odpowiedz

Z przykrością stwierdzam, iż jest to tylko pół prawdy. Sam jestem jednym z przykładów firm, które są odrzucane pomimo spełnienia 100% wniosków oficjalnie wymaganych przez BGK nawet w wysokości podstawowej do 100 tyś zł. W praktyce pozytywnie rozpatruje się wnioski wyłącznie dla bogatych, żądając dodatkowych prywatnych poręczeń, zabezpieczeń od osób funkcyjnych lub ich rodzin wykazujących się majątkiem większym niż forma pomocy / co nie ma nic wspólnego z kapitałem i parametrami podmiotu/, dalej daje się pomoc tym którzy już wcześniej dostawali dotacje itp. – można wskazać więcej nieformalnych patologii
Przewrotnie podsumować, pomoc idzie do podmiotów lub przedsiębiorców, które są na tyle bogate, iż tej pomocy nie potrzebują – korzystają tylko z darmowego kredytu, a zwykłe firmy którym nawet mniejsze kwoty są rozwiązaniem ich problemu pozostają same sobie celem wykluczenia, a sztukowo biurokratycznie lepiej rozpatrzyć jeden wniosek na miliony niż w to miejsce kilkadziesiąt mniejszych podmiotów.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*