Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Niepewna przyszłość czeka koty? MarsCat podbija Kickstarter

Koty mają prawo zacząć martwić się o swoją pozycję w domu. To za sprawą chińskiego pomysłu, który podbija Kickstarter. Robot w kształcie kota wiernie naśladuje swojego prawdziwego odpowiednika.

Za stworzeniem pierwszego na świecie bionicznego kota odpowiada chińska firma Elephant Robotics. MarsCat, właśnie taką posiada nazwę robot, nie tylko potrafi miauczeć, ale także charakterystycznie ugniatać łapkami miękkie materiały czy nawet zakopywać żwirek z kuwety. Można się do niego także przytulać czy też bawić, a więc wszystko to co można robić z prawdziwym zwierzakiem. Jednak jak zaznaczają twórcy, robot może być też idealnym elementem edukacyjnym, który uczyłby dzieci jak postępować ze zwierzętami. Może Być to również świetne rozwiązanie dla osób uczulonych na koty.

Za robota trzeba jednak zapłacić i to nie mało. Urządzenie kosztuje blisko 700 dolarów, natomiast pierwsze urządzenia mają zostać doręczone w maju 2020 roku. Jednak tak wysoka cena nie odstraszyła internautów. W ciągu zaledwie kilku dni zebrano blisko 200 tys. dolarów na realizację tego pomysłu.

Co ciekawe, MarsCat to nie pierwszy robot, który odwzorowuje ruchy czworonogów. Przed kilkoma miesiącami pisaliśmy również o robocie Kiki, którego również pokochali internauci. Tak duża popularność technologii jest jednocześnie zaprzeczeniem tezy, która padła w jednym z naszych podcastów, który posłuchasz tutaj.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
geps4 29 sty 2020 (12:00)

Masakra! Na kota można się z powodzeniem odczulić, dzieci też można nauczyć zachowania... Dokąd ten świat zmierza?! Jest tyle bezdomnych kotków, które potrzebują naszej miłości, wsparcia i ciepła...